Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ranking lokat terminowych - Money.pl

Ranking lokat na 12 miesięcy - sierpień 2018

Fot. Syda Productions, Shutterstock

Na najlepiej oprocentowanej rocznej lokacie możesz zarobić ponad 1 tys. zł. Jeżeli masz większy kapitał, nie trzymaj go na koncie! Zacznij zarabiać. Sprawdziłam oferty wszystkich banków. Zobacz, gdzie opłaca się pomnażać oszczędności.

W sierpniowym rankingu lokat szukałam najbardziej atrakcyjnego oprocentowania oszczędności dla osoby, która ma wolne środki w wysokości 50 tys. zł i chce je ulokować na 12 miesięcy.

Chcesz wiedzieć, co mogą zaoferować ci polskie banki? Przedstawiam najlepsze oferty rocznych lokat. O miejscu, jakie w rankingu zajęła dana lokata decydowała wysokość oprocentowania, czyli zysk, jaki z niego wyniknie.

Liderami na rynku lokat są Idea Bank i Nest Bank. Oba banki posiadają szeroką ofertę produktów oszczędnościowych z atrakcyjnym oprocentowaniem. Coraz częściej możesz założyć lokaty, na których zarobisz więcej, jeżeli otworzysz lub posiadasz w danym banku konto osobiste. W zamian za skorzystanie z dodatkowego produktu, bank proponuje wyższe oprocentowanie.

I miejsce – Idea Bank, Inbank, Nest Bank

Najwyższe oprocentowanie dla swoich pieniędzy na lokacie znajdziesz aż w trzech bankach. Na pierwszym miejscu rankingu znalazły się ex aequo: Lokata Nr 1 Idea Banku, Lokata bankowa Inbanku oraz Nest Lokata Nowe Środki (z kontem) Nest Banku.

Zwycięskie oferty gwarantują ci oprocentowanie na poziomie 2,60 proc. w skali roku. Zakładając wybraną lokatę na kwotę 50 tys. zł, przez rok zarobisz aż 1 053 zł (kwota po uwzględnieniu podatku).

Co warto wiedzieć o Lokacie Nr 1 Idea Banku
- Minimalna kwota lokaty to 500 zł.
- Maksymalna kwota lokaty to aż 1 mln zł.
- Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od okresu jej trwania. W przypadku rocznego depozytu wyniesie ono aż 2,60 proc.
- Lokatę możesz założyć online, bez wychodzenia z domu.
- Bez zakładania konta.
Co warto wiedzieć o Lokacie bankowej Inbanku?
- Minimalna kwota lokaty to 5 tys. zł.
- Maksymalna kwota lokaty to 50 tys. zł.
- Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od okresu jej trwania. W przypadku rocznego depozytu wyniesie ono aż 2,60 proc.
- Inbank to bank internetowy, dlatego swoją lokatę założysz wygodnie przez internet.
- Depozyty w Inbanku nie są gwarantowane przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, tylko przez jego estoński odpowiednik Tagatisfond.

Co warto wiedzieć o Lokacie Nowe Środki (z kontem) Nest Banku?

- Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł.
- Maksymalna kwota lokaty to 2 mln zł.
- Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od okresu jej trwania. W przypadku rocznego depozytu wyniesie ono aż 2,60 proc.
- Lokatę możesz założyć, jeśli masz lub otworzysz darmowe Nest Konto [załóż konto].
- Lokata musi zostać zasilona nowymi środkami.

II miejsce – Nest Bank

Drugie miejsce w sierpniowym zestawieniu zajęła Nest Lokata Nowe Środki (bez konta) Nest Banku. Jest to oferta, która różni się, od tej na pierwszym miejscu w rankingu, brakiem konieczności założenia/posiadania konta osobistego i niższym oprocentowaniem, wynoszącym 2,40 proc. w skali roku. Do wpłaconych na nią 50 tys. zł po roku zostaną doliczone odsetki w wysokości 972 zł (kwota po uwzględnieniu podatku).

III miejsce BOŚ Bank

Na najniższym stopniu podium znalazła się EKOlokata Plus BOŚ Banku, której oprocentowanie wynosi 2,25 proc. w skali roku. Po 12 miesiącach twoje oszczędności wzrosną o 911,25 zł.

Co warto wiedzieć o EKOlokacie BOŚ Banku?
- Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł.
- Górny limit lokaty nie jest określony.
- Oprocentowanie lokaty wynosi 1,75 proc., ale może zostać podwyższone do 2,25 proc. w momencie, gdy: na swoim koncie osobistym w BOŚ Banku będziesz utrzymywać saldo w wysokości min. 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu jej trwania. Oznacza to, że jeżeli założysz lokatę na 50 tys. zł to saldo na twoim koncie powinno wynosić min. 5 tys. zł. Dodatkowo w każdym miesiącu powinieneś dokonać transakcji kartą na kwotę min. 300 zł.

Które oferty warto jeszcze wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zyskać jak najwięcej? Poniżej znajdziesz najlepsze lokaty terminowe dostępne w sierpniu.

Ranking lokat na 12 miesięcy - sierpień 2018
BankOprocentowanie
(nominalne)
Zysk
(po podatku 19%)
1

Idea Bank
Lokata Nr 1

2,60% 1 053,00 zł załóż lokatę
1
Inbank
Lokata bankowa
2,60% 1 053,00 zł załóż lokatę
1
Nest Bank
Nest Lokata Nowe Środki z kontem K, NŚ
2,60% 1 053,00 zł załóż lokatę
2
Nest Bank
Nest Lokata Nowe Środki bez konta
2,40% 972,00 zł załóż lokatę
3
BOŚ Bank
EKOlokata Plus K
2,25% 911,25 zł załóż lokatę
4 Toyota Bank
Lokata Plus K
2,20% 891,00 zł załóż lokatę
5
Bank Millennium
Lokata Horyzont Zysku K, NŚ
2,00% 810,00 zł załóż lokatę
5
Credit Agricole
Lokata dla nowych środków K, NŚ
2,00% 810,00 zł załóż lokatę
5
Santander Consumer Bank
Lokata Direct+ Wzrost
2,00% 810,00 zł załóż lokatę
5 Santander Consumer Bank
Lokata online na nowe środki
2,00% 810,00 zł załóż lokatę

NŚ) lokata dla nowych środków
K) wymagane konto osobiste

Metodologia:
Ranking został przygotowany w dniu 06.08.2018 r. Dane zostały opracowane na podstawie ofert wszystkich banków, udostępnionych na ich stronach internetowych. Do zestawienia wybrane zostały najwyżej oprocentowane depozyty, z oprocentowaniem min. 1,5 proc. Prezentowane parametry dotyczą lokat dla salda na poziomie 50 tys. zł. Oprocentowanie podane jest w skali roku przed uwzględnieniem podatku Belki. Uwzględnione zostały wszystkie lokaty niezależnie od tego, czy do ich założenia wymagane jest założenie rachunku osobistego czy nie.

Wszystkie lokaty, które znalazły się w sierpniowym rankingu, są oprocentowane według stałych stóp procentowych. Pozwoli ci to z łatwością wyliczyć zysk już w momencie przelania pieniędzy na rachunek lokaty.

direct.money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Ros
2018-08-09 19:47
Najlepszą metodologią jest zasada ograniczonego zaufania szczegolnie na tego pierwszego w rankingu gdzie praktykowane są nieuczciwe,nieetyczne praktyki lichwiarskie!!!!
Oszukany
2018-08-09 16:29
Idea bank na czele najwięksi złodzieje zaproponowali żonie lokate w open live wpłaciła bez mojej zgody 20 tysięcy na 10 lat wciąg trzech miesięcy lokata straciła 6000 zł a teraz wyrównują po 3,7 % rocznie od sumy jaką pozostawili z moich obliczen wynika ze złodzieje zwrócą po 10 latach 20000 bez żadnych odsetek
Alusia
2018-08-09 15:58
Mam wolny milion, może otworzą Amber Gold 2
Pokaż wszystkie komentarze (4)