Notowania

Ranking lokat na 12 miesięcy - sierpień 2018

Szukasz sposobu na pomnażanie swoich oszczędności? Poznaj najnowszy ranking lokat terminowych i wybierz ofertę dla siebie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Syda Productions, Shutterstock)

Na najlepiej oprocentowanej rocznej lokacie możesz zarobić ponad 1 tys. zł. Jeżeli masz większy kapitał, nie trzymaj go na koncie! Zacznij zarabiać. Sprawdziłam oferty wszystkich banków. Zobacz, gdzie opłaca się pomnażać oszczędności.

W sierpniowym rankingu lokat szukałam najbardziej atrakcyjnego oprocentowania oszczędności dla osoby, która ma wolne środki w wysokości 50 tys. zł i chce je ulokować na 12 miesięcy.

Chcesz wiedzieć, co mogą zaoferować ci polskie banki? Przedstawiam najlepsze oferty rocznych lokat. O miejscu, jakie w rankingu zajęła dana lokata decydowała wysokość oprocentowania, czyli zysk, jaki z niego wyniknie.

Liderami na rynku lokat są Idea Bank i Nest Bank. Oba banki posiadają szeroką ofertę produktów oszczędnościowych z atrakcyjnym oprocentowaniem. Coraz częściej możesz założyć lokaty, na których zarobisz więcej, jeżeli otworzysz lub posiadasz w danym banku konto osobiste. W zamian za skorzystanie z dodatkowego produktu, bank proponuje wyższe oprocentowanie.

I miejsce – Idea Bank, Inbank, Nest Bank

Najwyższe oprocentowanie dla swoich pieniędzy na lokacie znajdziesz aż w trzech bankach. Na pierwszym miejscu rankingu znalazły się ex aequo: Lokata Nr 1 Idea Banku, Lokata bankowa Inbanku oraz Nest Lokata Nowe Środki (z kontem) Nest Banku.

Zwycięskie oferty gwarantują ci oprocentowanie na poziomie 2,60 proc. w skali roku. Zakładając wybraną lokatę na kwotę 50 tys. zł, przez rok zarobisz aż 1 053 zł (kwota po uwzględnieniu podatku).

Co warto wiedzieć o Lokacie Nr 1 Idea Banku

Co warto wiedzieć o Lokacie bankowej Inbanku?

Co warto wiedzieć o Lokacie Nowe Środki (z kontem) Nest Banku?

II miejsce – Nest Bank

Drugie miejsce w sierpniowym zestawieniu zajęła Nest Lokata Nowe Środki (bez konta) Nest Banku. Jest to oferta, która różni się, od tej na pierwszym miejscu w rankingu, brakiem konieczności założenia/posiadania konta osobistego i niższym oprocentowaniem, wynoszącym 2,40 proc. w skali roku. Do wpłaconych na nią 50 tys. zł po roku zostaną doliczone odsetki w wysokości *972 zł *(kwota po uwzględnieniu podatku).

III miejsce **– **BOŚ Bank

##

Na najniższym stopniu podium znalazła się EKOlokata Plus BOŚ Banku, której oprocentowanie wynosi 2,25 proc. w skali roku. Po 12 miesiącach twoje oszczędności wzrosną o *911,25 zł. *

Co warto wiedzieć o EKOlokacie BOŚ Banku?

Które oferty warto jeszcze wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zyskać jak najwięcej? Poniżej znajdziesz najlepsze lokaty terminowe dostępne w sierpniu.

Ranking lokat na 12 miesięcy - sierpień 2018
Bank Oprocentowanie (nominalne) Zysk (po podatku 19%)
1 Idea Bank Lokata Nr 1 2,60% 1 053,00 zł załóż lokatę
1 Inbank Lokata bankowa 2,60% 1 053,00 zł załóż lokatę
1 Nest Bank Nest Lokata Nowe Środki z kontem K, NŚ 2,60% 1 053,00 zł załóż lokatę
2 *Nest Bank * Nest Lokata Nowe Środki bez konta NŚ 2,40% 972,00 zł załóż lokatę
3 BOŚ Bank EKOlokata Plus K 2,25% 911,25 zł załóż lokatę
4 *Toyota Bank *Lokata Plus K 2,20% 891,00 zł załóż lokatę
5 *Bank Millennium *Lokata Horyzont Zysku K, NŚ 2,00% 810,00 zł załóż lokatę
5 *Credit Agricole * Lokata dla nowych środków K, NŚ 2,00% 810,00 zł załóż lokatę
5 Santander Consumer Bank Lokata Direct+ Wzrost NŚ 2,00% 810,00 zł załóż lokatę
5 Santander Consumer Bank Lokata online na nowe środki NŚ 2,00% 810,00 zł załóż lokatę

NŚ) lokata dla nowych środków
K) wymagane konto osobiste

Metodologia:
Ranking został przygotowany w dniu 06.08.2018 r. Dane zostały opracowane na podstawie ofert wszystkich banków, udostępnionych na ich stronach internetowych. Do zestawienia wybrane zostały najwyżej oprocentowane depozyty, z oprocentowaniem min. 1,5 proc. Prezentowane parametry dotyczą lokat dla salda na poziomie 50 tys. zł. Oprocentowanie podane jest w skali roku przed uwzględnieniem podatku Belki. Uwzględnione zostały wszystkie lokaty niezależnie od tego, czy do ich założenia wymagane jest założenie rachunku osobistego czy nie.

Wszystkie lokaty, które znalazły się w sierpniowym rankingu, są oprocentowane według stałych stóp procentowych. Pozwoli ci to z łatwością wyliczyć zysk już w momencie przelania pieniędzy na rachunek lokaty.

Tagi: ranking lokat terminowych, wiadomości, najważniejsze, banki
Źródło:
direct.money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-08-2018

OszukanyIdea bank na czele najwięksi złodzieje zaproponowali żonie lokate w open live wpłaciła bez mojej zgody 20 tysięcy na 10 lat wciąg trzech miesięcy … Czytaj całość

09-08-2018

RosNajlepszą metodologią jest zasada ograniczonego zaufania szczegolnie na tego pierwszego w rankingu gdzie praktykowane są nieuczciwe,nieetyczne … Czytaj całość

09-08-2018

BiereckiSKOKI dają najwięcej !

Rozwiń komentarze (4)