Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.05.2017 10:39

Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska o roamingu: Nie oglądamy się na to, co robią inni

Nie ma znaczenia, czy ktoś jest w centrum Warszawy, czy centrum Paryża. Z telefonu można korzystać w ten sam sposób – mówi w rozmowie z WP money Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska

Podziel się
Dodaj komentarz
Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska

Nie ma znaczenia, czy ktoś jest w centrum Warszawy, czy centrum Paryża. Z telefonu można korzystać w ten sam sposób. Liczymy, że klienci docenią ten ruch – mówi w rozmowie z money.pl Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska.

Operator mocno zaskoczył i klientów, i konkurencję. Podczas gdyPlay czy T-Mobile nawet w ofertach "bez limitu" każą płacić za połączenia czy SMS-y wykonane zagranicą, Orange Polska zrobił maksymalny ukłon w stronę klienta.

Każdy klient, który ma abonament z nielimitowanymi usługami, będzie mógł od 15 czerwca br. swobodnie i bez ograniczeń rozmawiać, SMS-ować czy korzystać z internetu także za granicą, bez obaw o dodatkowe koszty.

Krzysztof Olszewski: Rozmowy za granicą w takiej samej cenie jak rozmowy w kraju. Żadnych wyjątków, haczyków? Zmiażdżyli państwo ofertę konkurencji.

Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska: Rzeczywiście zrobiliśmy coś innego. Wierzę, że zagraliśmy fair. Działa to w ten sposób, że jeśli ma pan abonament bez limitu w Polsce, to na takich samych zasadach może pan korzystać z połączeń telefonicznych, SMS, MMS, internetu w całej Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Nie ma znaczenia, czy ktoś jest w centrum Warszawy czy centrum Paryża. Z telefonu można korzystać w ten sam sposób.

*Skąd w ogóle taki pomysł? *

Każdy ma swoją politykę tworzenia oferty i każdy ma swoją politykę konkurowania o klienta. Nie oglądamy się na to, co robią inni. Myśmy analizowali różne scenariusze, jeśli chodzi o rozporządzenie Unii Europejskiej i chcieliśmy przygotować rozwiązanie, które było zgodne z duchem tego dokumentu – za granicą rozmawiasz tak jak w domu. Uznaliśmy, że to będzie fair wobec klientów. Jesteśmy liderem na rynku i nasz plan to budowa długoterminowej relacji z klientami. Stąd ten ruch i przejrzysta oferta.

*Liczy pan na masowy odpływ klientów z innych sieci? *

Liczę, że klienci docenią ten ruch. Zawsze zapraszam do sieci Orange.

Jak to możliwe, że konkurencja mówi, że się nie opłaca, a sieci Orange się opłaca? Przecież nie będziecie dokładać do biznesu.

Każdy model biznesowy jest na tyle dobry, o ile sprawdzą się przyjęte wcześniej założenia. I my też takie założenia mamy i będziemy obserwować sposób korzystania z roamingu przez klientów. Unijne rozporządzenie chroni również operatorów. Po czterech miesiącach możemy zapytać klienta, który z naszej karty częściej korzysta za granicą niż w Polsce, o wyjaśnienia.

Jeśli ktoś będzie używał naszego produktu, niezgodnie z założeniami unijnymi, w rozporządzeniu znalazł się cennik, według którego można będzie obciążyć klienta ustalonymi opłatami. Zakładam, że to będą wyjątki.

Wierzymy, że znakomita większość klientów będzie korzystała z tej oferty w tradycyjny sposób, używając bez obaw telefonu za granicą podczas wyjazdów służbowych czy wakacji. Wychodzimy z założenia, że ludzie nie mają takich intencji, by wyjeżdżać i tam np. masowo sprzedawać nasze karty SIM, bo oferujemy darmowe rozmowy w całej Europie. Na takie sytuacje rozporządzenie przewiduje właśnie wyjątki.

*Z państwa cennika wynika jasno, że rozmowy za granicą od połowy czerwca będą darmowe. Cenniki konkurencji już tak oczywiste nie są. Wierzy pan, że znajdziecie naśladowców? *

Cenniki to indywidualna decyzja każdego operatora. Nie chciałbym jednak oceniać, co zrobi konkurencja. Na tym polega urok konkurencji, że możemy się różnić.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2017

LacTylko, że zmianę na całym rynku wymuszają przepisy UE, a nie jest to hojny gest Orange. Jak zwykle Orange proponuje coś z niczego, a haczyków i … Czytaj całość

15-05-2017

DanielswojskiJa tam jestem zadowolony z ich usług i cen... Marudzicie...

15-05-2017

MensaDostali cynk z komisji europejskiej ( jako cwane franki) co pozwolilo im wprowadzic zmiany przed innymi... ale blazenada

Rozwiń komentarze (220)