Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek pracy w Polsce. Coraz trudniej o pracownika, nawet na kierownicze stanowisko

103
Podziel się:

Systematycznie poprawiająca się sytuacja na rynku zatrudnienia sprawia, że pracodawcy mają coraz większy problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Brakuje ludzi w branży nowoczesnych technologii, w transporcie, handlu, ochronie osób i mienia, medycynie, hotelarstwie czy gastronomii.

Rynek pracy w Polsce. Coraz trudniej o pracownika, nawet na kierownicze stanowisko
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

Potwierdzają to sami pracodawcy. Podkreślają, że zależy im na znalezieniu osób na przykład do sklepu, i to nie tylko sprzedawców, ale też kierowników czy dyrektorów.

Dużym wsparciem dla naszego rynku zatrudnienia są pracownicy z Ukrainy - podkreśla ekspert rynku pracy Artur Skiba z agencji pośrednictwa pracy Antal. Jak mówi, bez Ukraińców trudno byłoby z dnia na dzień sobie poradzić.

W dużych miastach, takich jak stolica, z językiem ukraińskim stykamy się w restauracjach, sklepach, pubach i jesteśmy już do tego przyzwyczajeni.

Z ostatnich danych resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że październik był kolejnym miesiącem spadku bezrobocia, które wyniosło 8,2 procent i było niższe niż we wrześniu o 0,1 punktu procentowego.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(103)
Pomysłowy
5 lata temu
A ja mam pomysł jak jeszcze bardziej zmniejszyć bezrobocie w kraju. A niech wszyscy wyjadą za granicę. I co wtedy, jaki będzie wtedy procent bezrobocia ???
ubawiony abso...
5 lata temu
Czy autor to jajcarz?
Stef
5 lata temu
Srutututu. Ja szesnaście lat po politechnice, pracuję jako fizyczny za minimalną krajową. Pracy dla ludzi z wyższym wykształceniem BRAK (stanowiska obsadzane są przez znajomych i ich rodziny).
rademenes
5 lata temu
sorka, ale nie będę pracował za 10-20 zł/h ... aby państwo dostawało 20-30 zł za h mojej pracy w podatkach.. chcecie pracowników to nie mówcie pracownikowi który chce 7 tyś netto płacy na poziomie do 3500 brutto - to ponad 3x mniej, a więc życzę powodzenia... jeżeli ktoś chce - ok. 8800 netto (mogę wystawiać fakturę na samozatrudnieniu + ZUS) ...
Suweren
5 lata temu
szukają jeleni którym załacą ochłapy ....tylko usilnie to przesada
...
Następna strona