Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Sankcje coraz bardziej szkodzą rosyjskiej gospodarce"

0
Podziel się:

Według szefa rosyjskiego rządu, do tej pory budżet państwa dostał o 25 miliardów euro mniej niż planowano, a w kolejnych miesiącach straty będą rosły.

"Sankcje coraz bardziej szkodzą rosyjskiej gospodarce"
(kremlin.ru)
bELsZbLV

Zachodnie sankcje wyrządzają coraz większe szkody rosyjskiej gospodarce. Według szefa rosyjskiego rządu, do tej pory budżet państwa dostał o 25 miliardów euro mniej niż planowano, a w kolejnych miesiącach straty będą rosły.

Dmitrij Miedwiediew mówił o tym w Dumie Państwowej, przedstawiając deputowanym raport na temat stanu gospodarki i odpowiadając na ich pytania.

bELsZbLX

Według Miedwiediewa, Rosja jest pod wpływem zachodnich sankcji od ponad roku. Szef rządu podkreślił, że restrykcjami objęta jest niemal każda dziedzina życia.

Zwrócił jednocześnie uwagę na ograniczenie dostępu rosyjskich banków i przedsiębiorstw do zachodnich kredytów, a także odcięcie rosyjskich firm od nowoczesnych technologii.

- Straty dla naszej gospodarki, spowodowane ograniczeniami, są ogromne i nie będziemy tego ukrywać - powiedział rosyjski premier. Dmitrij Miedwiediew obiecał, że państwo będzie wspierać rodzimych przedsiębiorców, którzy ponoszą straty w związku z zachodnimi sankcjami.

Rząd wdrażając plan oszczędnościowy ma powstrzymać ewentualny wzrost cen. Szef rosyjskiego rządu potwierdził wysoki stopień zadłużenia obywateli. Zapewnił także, że nie dopuści do sytuacji, aby jak w czasach Związku Radzieckiego sklepy świeciły pustymi półkami.

bELsZbMd

Zdaniem ekspertów europejskie sankcje to broń z opóźnionym działaniem. Prognozują, że działanie restrykcji Rosjanie odczują właśnie w 2015 roku. Jak wyliczył Bank Światowy gospodarka Rosji zmniejszy się w tym roku aż o 3,8 proc. To spora korekta szacunków, bo wcześniej uważano, że wpływ sankcji będzie znacznie mniejszy. Eksperci szacowali go na 0,7 proc. PKB.

Czytaj więcej w Money.pl
Sankcje nie wystraszą Putina. Unijna polityka wobec Rosji musi się zmienić _ Unia jest zbyt słaba i zbyt grzeczna w walce z rosyjską propagandą. _
Rosja poza systemem SWIFT? Tego boi się... Władze w Rosji nie chcą utracić możliwości transferów międzybankowych i międzynarodowych.
Putin grozi Europie? "Rosja odpowie na presję" W opinii Putina, Rosja nikomu nie grozi i wszystkie sporne kwestie jest gotowa rozwiązywać na drodze negocjacji.
bELsZbMy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)