Notowania

CPK
16-05-2018 (20:09)

Senat za Centralnym Portem Komunikacyjnym i objęciem Polski specjalną strefą

Senat przyjął bez poprawek ustawę o CPK - wielkim porcie, który ma docelowo obsługiwać nawet 100 mln pasażerów. Senat chce też, by cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Adamowski/REPORTER)

Za Centralnym Portem Komunikacyjnym głosowało 54 senatorów, choć 19 miało odmienne zdanie. Specustawa czeka teraz tylko na podpis prezydenta. Lotnisko ma należeć do największych tego typu obiektów w Europie, na lokalizację wybrano okolice Grodziska Mazowieckiego.

*Warszawskie lotnisko Chopina zostanie zamknięte. Zobacz wideo: *

Senat również zdecydował, że cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną. Za przyjęciem ustawy bez poprawek głosowało 53 senatorów, przeciw było 17. Ustawa przewiduje zwolnienia podatkowe dla inwestorów na nawet 15 lat na terenie całego kraju. Ma ułatwić inwestycje nie tylko dużym firmom, ale również tym średnim i mniejszym. Ustawa ma zastąpić obecnie funkcjonujący system stref ekonomicznych. O losach tej ustawy też zdecyduje już tylko prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: CPK, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2018

mateoCzy chcemy przebić Putina z manią wielkości ?? Poroniony pomysł z tym lotniskiem.

17-05-2018

moje imięTen CPL nie powstanie. Oni tam nawet łopaty nie wbiją. Po prostu nie ma na to kasy. Będzie jak z przekopaniem Mierzei Wiślanej. Powołane za to zostaną … Czytaj całość

17-05-2018

ERUDYTA co tak delikatnie pyta ?Po co senat-skoro robi wszystko karnie pod dyktando . Gdzie rachunek ekonomiczny tej inwestycji ,której nie powinno być ?

Rozwiń komentarze (31)

Wybrane dla Ciebie