Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senator Stanisław Kogut zawieszony przez PiS. CBA ma podejrzenia, że pobierał łapówki

58
Podziel się:

- Senator Stanisław Kogut został zawieszony w prawach członka partii - poinformowała Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA podejrzewa, że senator Kogut pobierał łapówki za załatawianie spraw dla kilku biznesmenów. We wtorek zatrzymane zostały cztery osoby, śledczy zabezpieczyli dokumenty w ponad 40 miejscach.

CBA i Prokuratura Krajowa wnioskują o odebranie senatorowi immunitetu. Planują jego zatrzymanie w związku z podejrzeniem pobierania łapówek
CBA i Prokuratura Krajowa wnioskują o odebranie senatorowi immunitetu. Planują jego zatrzymanie w związku z podejrzeniem pobierania łapówek (EastNews/ARTUR BARBAROWSKI)
bEJLLhpN

- Senator Stanisław Kogut został zawieszony w prawach członka partii - poinformowała na Twitterze Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledczy podejrzewają, że senator pobierał łapówki za załatwianie spraw dla kilku biznesmenów. We wtorek zatrzymane zostało pięć osób, śledczy zabezpieczyli dokumenty w ponad 40 miejscach: mieszkaniach i biurach.

W poniedziałek do Senatu Prokuratura Krajowa wysłała wniosek o odebranie senatorowi immunitetu. To pokłosie śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i agentów z Krakowa.

bEJLLhpP

Śledczy twierdzą, że senator miał powoływać się na wpływy "w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie, u Prezydenta Miasta Krakowa i u Wojewody Małopolskiego i w okresie co najmniej od 17 sierpnia 2016 roku do stycznia 2017 roku pośredniczyć w załatwianiu sprawy administracyjnej".

Chodzi o decyzję dotyczącą wpisania niektórych obiektów na listę zabytków. Jak twierdzi CBA i Prokuratura Krajowa, "miał on wywrzeć wpływ na wydanie decyzji o umorzeniu postępowania administracyjnego, które dotyczyło wpisania do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie".

Śledczy są przekonani, że "w zamian za to senator miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej znacznej wartości w kwocie 1 miliona złotych. Połowa tych pieniędzy została przyjęta w formie darowizny wpłaconej na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której senator pełnił funkcję prezesa zarządu".

CBA przeprowadziło w poniedziałek wielką akcję. Zatrzymało rano pięć osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne - w tym m.in. syna senatora.

bEJLLhqq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
Prawda
4 lata temu
Od razu widać że w PO było uczciwi bo przez 8 lat ani razu nie aresztowano polityka PO.
MarianoI
4 lata temu
Moim zdaniem dobrym prezentem będzie sztabka złota. To taki pierwszy krok w poważne inwestycje na lata.
RAZ, DWA, RAZ...
4 lata temu
No, to Pituchy honorowo, w dwuszeregu, do pierdla marsz!
bEJLLhqr
liliput
4 lata temu
a ten kogut zlotopiory chodzil po wsi gwalcil kury a ta przepiorecka lotala skokala az sie zes..ala
Św Onufry
4 lata temu
A taki katolik był.....
...
Następna strona