Notowania

Senator Stanisław Kogut zawieszony przez PiS. CBA ma podejrzenia, że pobierał łapówki

- Senator Stanisław Kogut został zawieszony w prawach członka partii - poinformowała Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA podejrzewa, że senator Kogut pobierał łapówki za załatawianie spraw dla kilku biznesmenów. We wtorek zatrzymane zostały cztery osoby, śledczy zabezpieczyli dokumenty w ponad 40 miejscach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews/ARTUR BARBAROWSKI)
CBA i Prokuratura Krajowa wnioskują o odebranie senatorowi immunitetu. Planują jego zatrzymanie w związku z podejrzeniem pobierania łapówek

- Senator Stanisław Kogut został zawieszony w prawach członka partii - poinformowała na Twitterze Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledczy podejrzewają, że senator pobierał łapówki za załatwianie spraw dla kilku biznesmenów. We wtorek zatrzymane zostało pięć osób, śledczy zabezpieczyli dokumenty w ponad 40 miejscach: mieszkaniach i biurach.

W poniedziałek do Senatu Prokuratura Krajowa wysłała wniosek o odebranie senatorowi immunitetu. To pokłosie śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i agentów z Krakowa.

Śledczy twierdzą, że senator miał powoływać się na wpływy "w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie, u Prezydenta Miasta Krakowa i u Wojewody Małopolskiego i w okresie co najmniej od 17 sierpnia 2016 roku do stycznia 2017 roku pośredniczyć w załatwianiu sprawy administracyjnej".

Chodzi o decyzję dotyczącą wpisania niektórych obiektów na listę zabytków. Jak twierdzi CBA i Prokuratura Krajowa, "miał on wywrzeć wpływ na wydanie decyzji o umorzeniu postępowania administracyjnego, które dotyczyło wpisania do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie".

Śledczy są przekonani, że "w zamian za to senator miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej znacznej wartości w kwocie 1 miliona złotych. Połowa tych pieniędzy została przyjęta w formie darowizny wpłaconej na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której senator pełnił funkcję prezesa zarządu".

CBA przeprowadziło w poniedziałek wielką akcję. Zatrzymało rano pięć osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne - w tym m.in. syna senatora.

Tagi: stanisław kogut, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2017

lionjuz po 2 latach wychodza ich male przekrety za pare lat sami już będą na siebie donosić ludzie w końcu ich pogonią te wszystkie fundacje pisowskie to … Czytaj całość

19-12-2017

IreneuszJeszcze był najbardziej nieszkodliwy z tego PIS-u bo tylko rozwalił w Polsce koleje i zajmował się łapownictwem. A, nie kradł tak jak reszta funduszy … Czytaj całość

19-12-2017

Sympatyk PISBrawo PIS tak trzymać cwaniaków,złodzieji do pudła tam jest ich miejsce ,trzeba dobudować obozów pracy żeby zarobili na suchy chleb i szklankę wody.

Rozwiń komentarze (58)

Wybrane dla Ciebie