Notowania

podatki
10.10.2018 07:54

Skarbówka dostanie nowe uprawnienia. Łatwiej prześwietli podatników

Większe możliwości kontroli daje skarbówce przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztofski / REPORTER)

Nowe przepisy mają usprawnić ściąganie podatków.

Jak pisze Puls Biznesu, po półtora roku od wdrożenia wielkiej reformy służb skarbowych, polegającej na m.in. połączeniu kontroli skarbowej i celnej oraz wyposażenia organów skarbowych w szereg daleko idących kompetencji, rząd chce przyznać fiskusowi jeszcze większe uprawnienia.

Krytyczną opinię o projekcie przedstawił Business Centre Club (BCC). Jan Furtas, ekspert podatkowy tej organizacji, stwierdził, że niektóre rozwiązania zawarte w projekcie nie ułatwią walki z szarą strefą, a tylko utrudnią prowadzenie działalności gospodarczej przez uczciwych przedsiębiorców.

Obawy biznesu budzą przepisy ułatwiające fiskusowi rozpoczynanie i prowadzenie kontroli celno-skarbowych, które będą mogły być wszczynane np. po okazaniu legitymacji służbowej jakiejkolwiek osobie (w tym recepcjonistce, ochroniarzowi czy sprzątaczce) przebywającej na terenie firmy.

Ponadto organa celno-skarbowe będą mogły prowadzić tzw. działania operacyjno-rozpoznawcze, co upodobni je do formacji policyjnych. Projekt trafi teraz do Sejmu

W sumie w Polsce jest 11,3 tys. funkcjonariuszy służb celno-skarbowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, skarbówka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

ClassicPIS tworzy państwo policyjne. Urzędnicy skarbowi, zusowscy i tym podobni dostali "prykaz" wyciągnięcia jak największej ilości pieniędzy. podobnie jak … Czytaj całość

10-10-2018

ParisI powiedzcie mi tylko po co są te Kominiarki te karabiny u boku wyglądają jak Kowboje w Teksasu

10-10-2018

fretekten kaczostan stal sie juz dla niktorych stanem umyslu, niestety przykre ale prawdziwe

Rozwiń komentarze (35)