Notowania

podatki
03.08.2018 07:48

Skarbówka chce kolejnych uprawnień. Ma wiedzieć, jak jeżdżą pociągi i latają samoloty

Ministerstwo Finansów chce, by skarbówka dostała nowe uprawnienia. Ma to pomóc w zwalczaniu oszustw i wyłudzaniu VAT. Funkcjonariusze mają dostać wiele nowych narzędzi, na przykład "automatyczne pozyskiwanie od PKP informacji o jeżdżących po kraju pociągach".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztofski / REPORTER)
Jak kursują pociągi, jak latają samoloty - to chce wiedzieć skarbówka

Ministerstwo Finansów chce, by skarbówka dostała nowe uprawnienia. Ma to pomóc w zwalczaniu oszustw i wyłudzeń VAT. Funkcjonariusze mają dostać wiele nowych narzędzi, na przykład "automatyczne pozyskiwanie od PKP informacji o jeżdżących po kraju pociągach".
Ministerstwo chce nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej - informuje "Puls Biznesu". Miałoby to pomóc w walce z oszustami. Co jest w planach resortu? Funkcjonariusze KAS mieliby móc konwojować osoby z więzień i aresztów oraz ścigać osoby spoza służby, które "bezprawnie powołują się na wpływy w skarbówce".
Funkcjonariusze mogliby też "dokonywać kontroli celno-skarbowych na drogach odzieży i tekstyliów, głównie pochodzenia azjatyckiego".

*Skarbówka nie ma litości, kontroluje nawet targi żywności. I wcale nie przestanie. Zobacz wideo: *

To jednak nie wszystko. Skarbówka chce wiedzieć, jak kursują pociągi, latają samoloty i pływają statki. - Projekt pozwala służbom fiskusa na automatyczne pozyskiwanie od linii PKP PLK informacji o jeżdżących po kraju pociągach - ich liczbie, trasach i rozkładach - czytamy w "PB".
Podobne informacje skarbówka ma dostawać od Urzędu Lotnictwa Cywilnego i od Żeglugi Śródlądowej odnośnie samolotów i statków. Resort nie precyzuje, po co skarbówce byłyby potrzebne te informacje.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl * *

Tagi: podatki, kas, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2018

gogerAlez juz to bylo w PRL i doprowadzilo do calkowitego zaniku sfery dzialanosci prywatnej. PRL tez oglaszal iz organy skarbowe maja miec wszelkie … Czytaj całość

03-08-2018

gośćno i pewnie najchętniej strzelaliby do podatników

03-08-2018

ZdzichuJak już zabraknie tych bogatych, wezmą się za średnich. Potem za całą resztę.

Rozwiń komentarze (30)