Notowania

SKOK Wołomin. Zatrzymani urzędnicy KNF nie będą aresztowani. Wyszli za poręczeniem

Poręczenie majątkowe i dozór policyjny, tym zakończyło się zatrzymanie byłego przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka i jego podwładnych. Wszyscy późnym wieczorem opuścili prokuraturę w Szczecinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Molecki/East News)

200 tys. zł wyniosły poręczenia, za którymi podejrzani w sprawie domniemanych nieprawidłowości w nadzorze KNF nad SKOK Wołomin opuścili szczecińską prokuraturę.

- Wysokość poręczeń majątkowych jest dostosowana do sytuacji materialnej podejrzanych i charakteru zarzucanych im czynów – stwierdził rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc.

Pośród siedmiu zatrzymanych przez CBA byłych urzędników KNF był były szef KNF Andrzej Jakubiak i były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak. Jak przyznał rzecznik prokuratury, nie będzie wniosków o areszt w stosunku do nikogo. Dozór policyjny, zakaz kontaktowania się między sobą i poręcznie wystarczyły.

- Wierzę, że niezawisły sąd w postępowaniu skutecznie uchyli te zarzuty. Zarówno ja, jak i osoby o wielkim doświadczeniu w restrukturyzacji podmiotów rynku finansowego, które przez wiele lat gwarantowały międzynarodowo szeroko znaną stabilność polskiego rynku finansowego, zostaną oczyszczone z zarzutów – skomentował po opuszczeniu prokuratury wiceszef KNF, Wojciech Kwaśniak na antenie TVN24. Podkreślił również, że prokuratura w Szczecinie postawiła zarzuty "wbrew opinii innych prokuratur badających tę sprawę".

Były przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak i podlegli mu urzędnicy usłyszeli zarzuty dot. niedopełnienia obowiązków w sprawie dotyczącej SKOK Wołomin.

- Moim zdaniem jest to akcja mająca na celu rozmycie afery KNF pod rządami PiS. Wskazanie, że jest to instytucja, w której zawsze działo się coś nieprawidłowego - komentuje dla money.pl były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.p

Tagi: knf, skok wołomin, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-12-2018

KarolTrzeba czymś przykryć brudy Glapińskiego i Chrzanowskiego.

08-12-2018

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvWszystko robi się coby za aferę KNF byli winni poprzednicy.

08-12-2018

xyz ko.Co dla takiego 200 tys zł kaucji jak przekręty są miliardowe. To nowe prawo ziobrzysty.

Rozwiń komentarze (24)