Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solaris ma nowego właściciela. To hiszpańska firma CAF

186
Podziel się:

Hiszpańska grupa CAF jest nowym właścicielem Solarisa. Proces poszukiwania inwestora trwał od kilku miesięcy. Grupa CAF objęła 100 proc. udziałów w spółce Solaris Bus & Coach S.A.

Solaris zatrudnia blisko 2500 osób, jest aktywny na 32 rynkach w Europie.
Solaris zatrudnia blisko 2500 osób, jest aktywny na 32 rynkach w Europie. (Solaris Bus&Coach)

Hiszpańska grupa CAF jest nowym właścicielem Solarisa. Proces poszukiwania inwestora trwał od kilku miesięcy. Grupa CAF objęła 100 proc. udziałów w spółce Solaris Bus & Coach S.A.

Jak informują w komunikacie przedstawiciele CAF, transakcja ta zapewni Grupie i firmie Solaris pozycję lidera w segmencie innowacyjnych rozwiązań dla transportu publicznego w Europie i umocni pozycję obu marek na rynkach pozaeuropejskich.

Firma CAF to hiszpański producent, z ponad stuletnią historią, notowany na hiszpańskiej giełdzie. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem, produkcją, utrzymaniem i dostawą taboru kolejowego oraz pojazdów szynowych.

W obszarze jego aktywności leżą także najnowsze rozwiązania dla transportu miejskiego w tym e-mobilność. Pojazdy transportu publicznego produkowane przez grupę CAF znane są na całym świecie m.in.: w Europie, USA, Ameryce Południowej, Azji (Indie czy Japonia) oraz w krajach Afryki Północnej.

– Inwestycja firmy CAF w Solarisa jest potwierdzeniem realizacji naszej wizji wzrostu i otwiera nowe, strategiczne rynki dla CAF – powiedział Andrés Arizkorreta, prezes i dyrektor generalny CAF.

– Razem z Solarisem chcemy być liderem w zakresie rozwiązań miejskiej mobilności wykraczających poza pojazdy szynowe, szczególnie w segmencie elektromobilności. Chcemy nadal wykorzystywać i rozwijać markę Solaris, a także zachować jej polski charakter. Połączenie know-how obu firm w zakresie produkcji, projektowania, technologii i usług, jak również innowacyjność i doświadczenie Solarisa w produkcji autobusów, pozwolą nam lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów, jednocześnie tworząc wartość dla akcjonariuszy – dodaje prezes i dyrektor generalny CAF.

Zobacz także: ZOBACZ: Elektryczny Solaris Urbino z nagrodą "Bus of The Year 2017"

To nie była dla mnie i mojej rodziny łatwa decyzja.Kiedy wraz z mężem ponad 20 lat temu zakładaliśmy nasze przedsiębiorstwo, postawialiśmy wszystko na jedną kartę. Zainwestowaliśmy całe nasze prywatne oszczędności i z grupą 36 śmiałków, pierwszych zatrudnionych pracowników, porwaliśmy się, jak wielu wtedy uważało, z motyką na słońce. Po 22 latach działania naszej firmy, Solaris zatrudnia blisko 2500 osób, jest aktywny na 32 rynkach w Europie i poza nią, gdzie jeździ blisko 17 000 pojazdów z symbolem zielonego jamnika. Wiem, że oddaję firmę w dobre ręce. Grupa CAF będzie kontynuować to co najlepsze w marce Solaris i jeszcze bardziej pozwoli się jej rozwinąć. Wszystkim współpracownikom i osobom, które spotkaliśmy wraz z mężem w „naszej podróży Solarisem” serdecznie dziękuję. Przestaję wraz z rodziną być właścicielem firmy Solaris, ale nigdy nie przestaniemy być jej założycielami –
powiedziała Solange Olszewska, założycielka firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Chcemy zapewnić wszystkich interesariuszy firm CAF i Solaris, w szczególności naszych klientów i dostawców, że kontynuujemy w niezmienionej formie wszystkie procesy biznesowe oraz współpracę i będziemy wywiązywać się ze wszystkich naszych zobowiązań wynikających z wiążących nas umów” – dodał Andrés Arizkorreta, prezes i dyrektor generalny CAF.

Dodatkowo CAF zawarł wstępne porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju związane z objęciem pakietu mniejszościowego w firmie Solaris (35%). Transakcja, w myśl porozumienia, zostanie zmaterializowana w ciągu najbliższych tygodni, po przejściu odpowiednich procedur dotyczących regulacji rynkowych. Poprzez udział w transakcji silnego partnera finansowego, jakim jest PFR, CAF utrzymuje polską tożsamość Solarisa i wzmacnia jego pozycję w kontekście ambitnych planów rozwojowych spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(186)
@@@
4 miesiące temu
Goń się Solange TYLKO AUTOSAN !!!!!!! TYLKO JELCZ!!!!!! TO POLSKIE MARKI !!!! SOLARIS TO PLIK ZLOMU Z EUROPY Oby upadł
ase
5 lata temu
Solaris to siet, niech pokażą wyniki finansowe i koszty związane z reklamacjami.Kupili Neoplana po cenie złomu i 20 lat produkowali jakieś składaki, zero polskiej myśli technicznej.
Obywatel RP
5 lata temu
Bo tam niema udziałów rydzyk i dlatego sprzedali
Kris77
5 lata temu
Jedna z niewielu polskich firm z której byłem dumny i... PiS pozwolił ją sprzedać fałszywym hiszpanom...
PL.
5 lata temu
To takie polskie ! Jak coś przynosi zyski i jest wizytówką tego kraju trzeba sprzedać !
...
Następna strona