Notowania

Sprzedaż Eurobanku. Na polski bank chrapkę mają co najmniej trzej gracze

To ci sami gracze, którzy przyglądali się Deutsche Bankowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Woźniak)
Francuscy właściciele wystawili Eurobank na sprzedaż w połowie czerwca i już są pierwsi zainteresowani

Millennium, Credit Agricole i BZ WBK mają być zainteresowani przejęciem wystawionego na sprzedaż Eurobanku. To ci sami gracze, którzy przyglądali się Deutsche Bankowi.

Jest co najmniej trójka chętnych na przejęcie Eurobanku – wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Do akwizycji, według dziennika, szykują się BZ WBK, Millennium i Credit Agricole Bank Polska.

O tych dwóch ostatnich mówi się już od dawna.Millennium ma prowadzić już due diligence, czyli dogłębne badanie Eurobanku pod kątem potencjalnego przejęcia – co potwierdził w dwóch źródłach "Puls Biznesu".

Bankowość elektroniczna – jakie daje możliwości? Zobacz wideo:

Odkąd przed miesiącem francuski Societe Generale wystawił pod młotek polski Eurobank, mówi się też o poważnych planach Credit Agricole. O potencjalnych nabywcach polskiego banku napisała amerykańska agencja Bloomberg.

Informacje Rzeczpospolitej, jakoby trzecim był BZ WBK, wypłynęły wcześniej za sprawą dwóch niezależnych źródeł brytyjskiego portalu Reuters. Informował on, że w grupie potencjalnych kupców Eurobanku znajdzie się również grupa Santander, właściciel BZ WBK.

Polski rynek bankowy się konsoliduje. Według ekspertów cytowanych przez brytyjską agencję "Reuters", nad Wisłą pozostanie tylko pięć głównych grup bankowych. Dlatego też informacja o potencjalnej sprzedaży rodzimego Eurobanku przez Societe Generale, którą jako pierwszy również podał "Reuters", zelektryzowała branżę bankową.

Eurobank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa Eurobanku na koniec 2017 r. wyniosły 13,8 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, banki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2018

JacekEurobank nie jest polskim bankiem!

27-07-2018

ipOd kiedy Eurobank to polski bank...kłamcy?

28-07-2018

WisłaTAK TO JEST JAK ZAMIAST NORMALNIE SEX UPRAWIAĆ WSZĘDZIE DZIECI ROBIĄ GDZIE POPADNIE TO NAWET NASZ NAJDROŹSZY EUROBANK NA SPRZEDAŻ TAK BĘDZIEMY PŁAKAĆ, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)