Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sprzedaż Eurobanku. Millennium poważnie zainteresowany kupnem

Sprzedaż Eurobanku. Millennium poważnie zainteresowany kupnem

Eurobank może zmienić właściciela. Societe Generale wciąż bada możliwości Fot. Michał Woźniak
Eurobank może zmienić właściciela. Societe Generale wciąż bada możliwości
Bank Millennium wciąż nieoficjalnie, ale szczegółowo bada kondycję i potencjał Eurobanku. To pozwala sądzić, że poważnie podchodzi do ewentualnego przejęcia.

Millennium prowadzi już due diligence, czyli dogłębne badanie Eurobanku pod kątem potencjalnego przejęcia – potwierdził w dwóch źródłach "Puls Biznesu". Choć sam bank oficjalnie nie komentuje swojego zainteresowania kupnem.

W grze o przejęcie polskiego wąsko wyspecjalizowanego banku graczy jest jednak więcej. Odkąd przed miesiącem francuski Societe Generale wystawił pod młotek Eurobank, mówi się o poważnych planach Credit Agricole. O potencjalnych nabywcach polskiego banku napisała amerykańska agencja Bloomberg.

Z dwóch niezależnych źródeł brytyjskiego portalu Reuters wynika, że w grupie potencjalnych kupców Eurobanku znajdzie się również grupa Santander.

Polski rynek bankowy się konsoliduje. Według ekspertów cytowanych przez brytyjską agencję "Reuters", nad Wisłą pozostanie tylko pięć głównych grup bankowych. Dlatego też informacja o potencjalnej sprzedaży rodzimego Eurobanku przez Societe Generale, którą jako pierwszy również podał "Reuters", zelektryzowała branżę bankową.

Bankowość elektroniczna – jakie daje możliwości? Zobacz wideo:

 

Eurobank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa Eurobanku na koniec 2017 r. wyniosły 13,8 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

banki, millennium, eurobank, santander
Czytaj także
Polecane galerie
ja
2018-07-12 22:53
Banki to biznes i chcą zarabiać. Nie zawsze są jednak w porządku względem klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę. Przeczytajcie sobie ksi azke ,,Emery tura nie jest Ci potr zebna" Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
Jan Kowalski
2018-07-12 20:34
Jak można mówić że bank jest Polski skoro właścicielem jest francuski kapitał ???
Według mnie to celowe wprowadzanie ludzi w błąd i robienie wody z mózgu zwykłemu Kowalskiemu.
Prezes Banku Światowego
2018-07-12 19:27
Niedługo pozostaną zaledwie 3-4 banki i będzie najlepiej :)

Pamiętaj jednak by zajrzeć jeszcze na bloga AliveBetter, skąd dowiesz się, w jaki sposób zdobyć tysiące prawdziwych obserwujących na Instagramie oraz z którego VPN-a warto obecnie korzystać!

Pozdrawiam!
Pokaż wszystkie komentarze (4)