Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż piwa bezalkoholowego wystrzeliła o 63 proc. Duże browary liczą zyski

Ze wzbierającej fali popularności bezalkoholowych piw korzystają trzy największe koncerny piwowarskie, a także browary regionalne. Wszystkie wypuściły na rynek nowe rodzaje tego typu trunków.

Podziel się
Dodaj komentarz
Piwo bezalkoholowe coraz mniej odbiega smakiem od prawdziwego piwa.

Aż o przeszło 63 proc. w stosunku do zeszłego roku wzrosła w Polsce sprzedaż piwa bezalkoholowego. Z nowej mody pełnymi garściami czerpią największe koncerny piwowarskie, które wypuszczają na rynek kolejne rodzaje piwa bezalkoholowego.

Jak pisze "Rzeczpospolita", już w zeszłym roku wartość sprzedaży piwa i radlerów bezalkoholowych wzrosła o ponad 20 proc. W tym roku ten segment dostał jeszcze większego przyspieszenia.

Ze wzbierającej fali popularności bezalkoholowych piw korzystają trzy największe koncerny piwowarskie, a także browary regionalne. Wszystkie wypuściły na rynek nowe rodzaje tego typu trunków.

Wideo: wszystko, czego nie wiesz o piwie

Według Magdaleny Brzezińskiej z Grupy Żywiec szybki wzrost popularności tego piwa bezalkoholowego to efekt połączenia wielu czynników: mody, pogody, coraz lepszego smaku tego typu piw oraz rosnącego wyboru.

- Sprzedaż znacznie przekroczyła nasze oczekiwania. W czerwcu 2018 r. już niemal co druga złotówka wydawana na piwa i radlery bezalkoholowe przypadała na produkty Grupy Żywiec - mówi gazecie Brzezińska. - Widzimy przyszłość tej kategorii, dlatego zainwestowaliśmy ponad 11 mln zł w linię do produkcji piw bezalkoholowych - dodaje.

Sprzedaż piwa - głównie dzięki dobrej pogodzie - ogółem wzrosła o 6 proc., ale w przypadku browarów regionalnych i rzemieślniczych wzrost sprzedaży jest dwucyfrowy. Eksperci wskazują, że tutaj kluczowym czynnikiem jest nie pogoda, lecz rosnący patriotyzm konsumencki.

Bardzo szybko rośnie sprzedaż innego alkoholu, który może kojarzyć się z latem i upałami. Zapotrzebowanie na prosecco wzrosło aż o 40 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: sprzedaż piwa, piwo bezalkoholowe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2018

Giezpiwo bezalkoholowe = puste kalorie co oznacza więcej brzuchaczy w RP

06-08-2018

ArturBezalkoholowe ???? to chyba żarty, tego się nie da pić !!!.......jak napisał Edek lepsza będzie maślanka.

06-08-2018

kuku na muniu ...Nie rozumiem jak można pić piwo bezalkoholowe . Przecież takie nie idzie do głowy a to jest główny powód dla którego przynajmniej ja piję piwo . Piwo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)