Notowania

Stary Browar Grażyny Kulczyk na sprzedaż. Spółka Deutsche Banku złożyła wniosek do UOKiK

Nie wiadomo, na jaką kwotę umówiły się obie spółki, ale gdy w 2011 r. Grażyna Kulczyk poszukiwała nabywcy dla Starego Browaru, media informowały o kwotach rzędu 200 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Stary Browar)

Zakup nieruchomości centrum handlowego Stary Browar w Poznaniu i związanych z nią praw od spółki Fortis Nowy Stary Browar - taki wniosek 9 października wpłynął do Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji. Oznacza to, że Grażyna Kulczyk zamierza pozbyć się swojej najbardziej znanej inwestycji.

UOKiK musi wydać zgodę na tę transakcję, ponieważ spełnia ona kryteria koncentracji, czyli łączny obrót w Polsce obu stron w poprzednim roku przekracza równowartość 50 mln euro.

Z informacji przedstawionych na stronie Urzędu wynika, że wnioskodawcą, czyli ewentualnym przyszłym nabywcą Starego Browaru, jest należąca do Deutsche Banku niemiecka spółka RREEF Investment. Sprawa ma obecnie status "w toku".

Nie wiadomo, na jaką kwotę umówiły się obie spółki, ale gdy w 2011 r. Grażyna Kulczyk poszukiwała nabywcy dla Starego Browaru, media informowały o kwotach rzędu 200 mln euro. UOKiK wyraził wtedy zgodę na jego sprzedaż spółce Hedan, ale ostatecznie do transakcji nie doszło.

Stary Browar został wybudowany w Poznaniu przy ulicy Półwiejskiej w 2003 r. i - zgodnie z filozofią biznesową Grażyny Kulczyk określaną jako "Idea 50 50" - łączy cechy centrum handlowego z galerią sztuki. W teorii jest to równy podział, ale w praktyce zdecydowanie dominuje ten pierwszy rodzaj działalności - w Starym Browarze znajduje się 200 sklepów, 30 restauracji i kawiarni, a nawet hotel.

Grażyna Kulczyk, która do 2006 r. była żoną zmarłego niedawno Jana Kulczyka, jest obecnie jedyną w Polsce kobietą o statusie miliarderki. W wyniku podziału majątku w czasie rozwodu, otrzymała kilkaset milionów złotych i przejęła Stary Browar w Poznaniu. Majątek Grażyny Kulczyk jest obecnie wyceniany na 1,7 mld zł.

Zobacz też: * *Kulczyk "inspirował innych biznesmenów do różnego rodzaju pomysłów"

Tagi: grażyna kulczyk, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz