Notowania

Streżyńska podsumowuje dwa lata pracy. "Mamy ambicję stać się europejskim liderem cyfryzacji"

- Realizujemy w sumie kilkadziesiąt projektów. Za 2 lata Polska będzie na innym etapie rozwoju - stwierdziła minister Cyfryzacji Anna Streżyńska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Smolinski/REPORTER)
Szefowa resortu cyfryzacji wskazywana jest jako jeden z ministrów, który może nie przetrwać zmian w rządzie.

- Realizujemy w sumie kilkadziesiąt projektów. Za 2 lata Polska będzie na innym etapie rozwoju - stwierdziła minister cyfryzacji Anna Streżyńska, podsumowując dwuletnie działa resortu. - Nasze działania dostrzegane są za granicą - dodała.

Jak zaznaczyła Streżyńska, Polska pod względem rozwoju cyfrowego ma ambicję pełnić rolę lidera, przejmując niektóre działki dotychczasowego czempiona - Wielkiej Brytanii.

- Realizujemy w sumie 46 projektów o strategicznym znaczeniu, które budują cyfrową architekturę państwa - zaznaczyła Streżyńska. - Za 2 lata Polska będzie na innym etapie rozwoju - dodała podczas konferencji prasowej.

Wśród sukcesów minister cyfryzacji wymieniła projekt e-obywatel i rozwój kompetencji cyfrowych Polaków. - Dotyczy to zarówno dzieci, jak i seniorów - zapewniła.

Przypomniała również o budowie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która ma podłączyć polskie szkoły do szybkiego internetu.

Jak przekonywała Anna Streżyńska, OSE to program na miarę 500+, bo wyrówna szanse edukacyjne wszystkich uczniów.

Jak pisaliśmy w money.pl, szefowa resortu cyfryzacji od dłuższego czasu wskazywana jest jako jeden z ministrów, który może nie przetrwać zmian w rządzie.

Nazwisko Anny Streżyńskiej pojawiło się w mediach wśród pięciu nazwisk ministrów, którzy mieliby stracić stanowiska w ramach rekonstrukcji rządu. Z zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, wiemy, że decyzje personalne zapadną dopiero na początku grudnia. Na razie premier Beata Szydło i jej ministrowie podsumują dwa lata rządów.

Dlaczego Streżyńska miałaby opuścić gabinet? Nieoficjalnym powodem może być choćby to, że ta minister nie jest związana z partią. W każdym wywiadzie podkreśla zresztą, że jest bezpartyjnym fachowcem. Dodatkowy aspekt to kwestia konfliktu m.in. z Antonim Macierewiczem, szefem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ona sama twierdzi, że o dymisji nie myśli. Dlaczego? Bo ma za dużo pracy. Mówiła o tym w wywiadzie dla money.pl.

Po stronie minister postanowili stanąć internauci rozpoczynając ogólnopolską kampanię #CyfrowePoparcie - więcej na ten temat przeczytasz w money.pl.

Tagi: streżyńska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2017

mortyrCzyli na dzień dzisiejszy nie ma nic zrobionego tylko "funfle" zarobili. Ta Strężyńska dużo mówi ale nic z tego realnie nie wynika. Do … Czytaj całość

15-11-2017

J. P. szczęśliwy e ObywatelPani Minister przez 30 lat głosowałem i potem żałowalem. Teraz nie żałuję i zawsze oddam głos na Panią, dopóki będę mógł, obiecuję. A póki co … Czytaj całość

15-11-2017

.Jak na razie to jesteśmy liderem biedy i ubóstwa :-(. Nawet Rumunia i Bułgaria nie jest taka biedna jak my. Nie mają kosmicznego zadłużenia jaki ma … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)