Notowania

Rosyjski dyskont chce wejść do Polski. Powstała polska spółka, która będzie zarządzała biznesem

Torgservice PL - tak nazywa się założona w Krakowie spółka, która będzie zarządzała dyskontami Mere na terenie Polski. Mere to marka, pod którą w naszym kraju będzie działać rosyjska sieć, za Bugiem znana jako Svetofor.

Podziel się
Dodaj komentarz
(svetofor-nsk.ru)
W Rosji i w kilku innych byłych republikach radzieckich sklepy działają pod marką Svetofor.

Jak podaje serwis dlahandlu.pl, spółka zarejestrowana została w KRS 31 maja tego roku. Jej prezesem jest Siergiej Koriuszkin. Jeszcze do końca grudnia ma powstać pierwszych osiem dyskontów Mere w Polsce, a docelowo ma ich być w naszym kraju 105.

Jak już pisaliśmy, nie tylko w naszym kraju pojawi się nowa sieć dyskontów. Rosjanie chcą też wejść na rynek niemiecki i rumuński. Pierwsze placówki mają zostać otwarte już we wrześniu w miastach Braszów i Snagov na południu Rumunii. Do końca roku ma zostać uruchomionych w tym kraju 16 sklepów.

Na razie firma ma około 800 sklepów w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i Azerbejdżanie pod marką Svetofor.

Zobacz też: Polacy nie umieją się chwalić. Zmienić ma to Polska Izba Handlowa w Waszyngtonie

Svetofor swój sukces zawdzięcza bardzo niskim cenom, które wynikają z jednej strony z niskich marż, a z drugiej z asortymentu złożonego z produktów o najniższej dopuszczalnej przez przepisy jakości. Nie wiadomo, czy na rynki EU zostanie przeniesiony ten sam model działania.

Jak pisały Wiadomości Handlowe, sieć Svetofor należy do braci Sznajderów z Krasnojarska na Syberii, o której jednak bardzo niewiele wiadomo, ponieważ bardzo dbają o swoją prywatność. Bardzo przypominają tym Tomasza Biernackiego, właściciela polskiej sieci sklepów Dino.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2018

AdsZ Ruskim precv

01-08-2018

ytomza darmo by dawali , a nie pójdę do ruskich

01-08-2018

AdsZ Ruskimi prevcc

Rozwiń komentarze (15)