Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zginął Tadeusz Czichon, współzałożyciel ATM

84
Podziel się:

W tragicznych okolicznościach zmarł Tadeusz Czichon, współzałożyciel , przewodniczący Rady Nadzorczej i były prezes spółki ATM. Samolot, którym podróżował, rozbił się niedaleko lądowiska Kołbiel-Skorupy, pod Warszawą.

Zmarł Tadeusz Czichon, współtwórca "polskiej czarnej skrzynki"
Zmarł Tadeusz Czichon, współtwórca "polskiej czarnej skrzynki" (https://www.atm.com.pl)

W tragicznych okolicznościach zginął Tadeusz Czichon, współzałożyciel, przewodniczący Rady Nadzorczej i były prezes spółki ATM. Samolot, którym podróżował, rozbił się niedaleko lądowiska Kołbiel-Skorupy, pod Warszawą.

Tadeusz Czichon był niezwykle ciepłym, zawsze uśmiechniętym i wszechstronnie utalentowanym człowiekiem, wielkim pasjonatem lotnictwa. Straciliśmy człowieka, który przez ponad 20 lat, niezmiennie wierzył w potencjał naszej firmy i nas wszystkich. Był pionierem polskiej branży IT – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Czichon był drugim największym akcjonariuszem ATM i zarazem przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Pakiet ponad 25 proc. akcji, który miał za pośrednictwem funduszu zamkniętego ATP FIZAP, ma obecnie wartość 88 mln zł.

Od kilku lat Czichon wielkiego pożytku z posiadania jej akcji nie miał, poza tylko 72 tys. zł rocznego wynagrodzenia z tytułu zasiadania na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej. Ostatnią dywidendę spółka wypłaciła w 2015 roku, dzieląc się wtedy częścią z ponad 8 mln zł zysku z 2014 r.

Jest duża szansa, że w tym roku spółka wróci do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami, bo po chudym roku 2016, w 2017 miała najwyższy zysk w swojej historii - 27,9 mln zł.

* Zobacz: Jak przeżyć majówkę w pracy *

**

**

Spółka działa w branży informatycznej i telekomunikacyjnej. Zajmuje się usługami związanymi z infrastrukturą centrów danych, tj. dzierżawą serwerów dedykowanych, usługami cloud computing i usługami biur zapasowych oraz usługami szerokopasmowej transmisji danych i dzierżawy łączy telekomunikacyjnych dla biznesu.

Współtwórca „polskiej czarnej skrzynki” zginął 1 maja w katastrofie lotniczej samolotu VL3 w pobliżu lotniska Kołbiel Skorupy. Miał 58 lat.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(84)
uwaga
4 lata temu
A to ciekawe, że w dziwnych okolicznościach giną wszyscy, którzy mogą cokolwiek wiedzieć na temat tragedii z 2010r...
robik
4 lata temu
Z Jego firmy pochodziła czarna skrzynka Tupolewa.... Czy ten wypadek to przypadek czy zacieranie śladów bo komisja Pisowców doszła niebezpiecznie blisko prawdy?
hh
4 lata temu
Tadeusz Czichon był współzałożycielem i prezesem firmy produkującej czarne skrzynki montowane w samolotach - jedna z nich jest bardzo ważnym dowodem w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej, bo była w tupolewie. We wtorek Czichon zginął - rozbił się samolot, który pilotował.
wera
4 lata temu
Atm to po prostu producenci filmowi,serialowi .Robia mnóstwo projektów .,, Studio truskawkowe " Wrocław .Mnóstwo projektów filmowych,serialowych może i paradokumentalnych . Z Wrocławia chyba przeniesli sie do Warszawy i wybudowali olbrzymie studio pod stolica . Pewnie latał prywatnym samolotem .
kiziu
4 lata temu
a co to jest ATM ???????????????
...
Następna strona