Notowania

świat
04.12.2016 16:00

Turcja chce handlu z Chinami i Rosją w walutach lokalnych. Próbuje ratować lirę

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)

Turcja podejmuje działania, mające umożliwić handel z Chinami, Rosją i Iranem w walutach lokalnych - ogłosił w niedzielę turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Reuters pisze, że rząd chce w ten sposób wesprzeć podupadającą turecką walutę - lirę.

Przemawiając do machającego flagami tłumu w mieście Kayseri w środkowej części kraju Erdogan zapowiedział, że premier Binali Yildirim poruszy wkrótce tę kwestię podczas wizyty w Moskwie.

Reuters zwraca uwagę, że Erdogan wzywa Turków, by wymieniali oszczędności dewizowe na liry, aby powstrzymać spadek kursu tureckiej waluty.

Turecka lira straciła w tym roku około jednej piątej swej wartości, co wiąże się zarówno z wysokim kursem dolara, jak i coraz większym zaniepokojeniem rozprawą władz z oponentami po nieudanej próbie zamachu stanu z 15 lipca.

Tagi: świat, turcja, finanse, prezydent, pap, chiny, iran, rosja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2016

iiipodważanie jedynie słusznej waluty doprowadzi do tego, że zakończy żywot zabity prze bojowników o demokrację...

05-12-2016

JGdyby wszystkie kraje świata zaczęły rozliczać się w swoich walutach to pewien kran byłby finansowo kilkasetkrotnym bankrutem!

05-12-2016

JRosną i Chiny już to wprowadzają! Nowo wybrany prezydent już grozi Chinom palcem.

Rozwiń komentarze (5)