Notowania

Cezary Kaźmierczak krytykuje ministra. "Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów"

- PiS rusza z projektem "Taksówka dla taksówkarza". Nie dla pasażera. Po "Aptece dla Aptekarza", a nie dla pacjenta, jest to kolejny punkt realizacji słynnego programu Kononowicza "Żeby nie było niczego!" - nabija się Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Kaźmierczak krytykuje pomysł Ministerstwa Infrastruktury, by kierowcy taksówek i przewozu osób mieli odpowiednią licencję. Zmiany dotkną też polskich kierowców Ubera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TOMASZ URBANEK/ EastNews)

- PiS rusza z projektem "Taksówka dla taksówkarza". Nie dla pasażera. Po "Aptece dla Aptekarza", a nie dla pacjenta, jest to kolejny punkt realizacji słynnego programu Kononowicza "Żeby nie było niczego!" - nabija się Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W ten sposób krytykuje pomysł Ministerstwa Infrastruktury, by kierowcy taksówek i przewozu osób mieli licencję.

"Mam jeszcze szereg innych pomysłów i nieodpłatnie ministrowi Adamczykowi ich garścią służę. W ogóle uważam, że zawód taksówkarza powinien być zamknięty i dziedziczony. Żeby ranga tego zawodu była co najmniej jak za PRL, kiedy to taksówkarze mówili, gdzie mogą ewentualnie pojechać i wybierali sobie, kogo podwiozą" - pisze Kaźmierczak w jednym z ostatnich felietonów.

O co chodzi? O ostatni pomysł resortu, którym kieruje Andrzej Adamczyk. Obowiązek posiadania licencji na pośrednictwo przy przewozie osób ministerstwo chce wpisać w nowelizację ustawy o transporcie drogowym. Nowela będzie też zawierała definicję pośrednictwa przy przewozie osób.

Ministerstwo zwraca uwagę, że działalność podmiotów przekazujących zlecenia przewozowe między pasażerami a kierowcami, m.in. za pomocą aplikacji mobilnych, nie jest w Polsce uregulowana. I trzeba to zmienić.

- Niezależnie od rozwoju nowoczesnych technologii i ich zastosowania na użytek przewozów drogowych osób, ważne jest, by uczestnicy również tego segmentu rynku transportowego mieli możliwość funkcjonowania na zasadach równej i uczciwej konkurencji - mówi rzecznik ministerstwa Szymon Huptyś. O sprawie pisaliśmy w połowie kwietnia.

W sprawie postanowił wypowiedzieć się prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Kaźmierczak ironicznie proponuje też kolejne zmiany. I przytacza program "Żeby nie było niczego", który swego czasu ogłosił Krzysztof Kononowicz. 11 lat temu Kononowicz startował w wyborach na prezydenta Białegostoku.

"Chcę zrobić dla naszego miasta Białegostoku następujące rzeczy. (...) Usprawnić w naszym mieście, w całym, na całym Podlasiu, żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego. Żeby starsi ludzie mogli przejść" - wyjaśniał w klipie wyborczym. Po latach do Kononowicza wraca właśnie Kaźmierczak. Metaforycznie.

I dlatego proponuje, by podobnymi restrykcjami objąć też inne zawody. Po co? By było sprawiedliwiej. I tak w pierwszym rzędzie zmiany powinny dotknąć kucharzy i kelnerów.

"Rażącą na przykład niesprawiedliwością jest, że jak wszyscy jedzą obiad, to kucharze i kelnerzy muszą pracować i obiadu jeść nie mogą. I chodzą smutni, i głodni. Za czasów Postępu i Socjalizmu w całym Związku Radzieckim we wszystkich restauracjach obowiązywała "przerwa obiadowa od 13.00 do 15.00". Kartki tej treści wisiały na wszystkich restauracjach - i kucharze, i kelnerzy mogli się spokojnie posilić. Najwyższy czas powrócić do tych wielkich osiągnięć świata pracy wygaszonych przez dziki kapitalizm" - pisze.

"Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!" - kończy felieton.

Tagi: cezary kaźmierczak, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2017

ttlJa bym poszedł dalej Wprowadziłbym Certyfikat Podstawowego Obrotu Pieniądza , który dotyczył by tylko Polaków , zarówno mieszkających w Polsce jak i … Czytaj całość

15-05-2017

WildcatTo w druga stronę zróbmy pełny liberalizm. Niech każdy może leczyć i wyrywać zęby. Niech każdy może budować mosty. Niech każdy może rozbrajać kurde … Czytaj całość

16-05-2017

ArcziPanie Cezary. Wszyscy niech mają równe prawa. A nie jeden musi mieć wszystko i podlega rygorom A drugi nie musi mieć niczego??? Uber niech spada skąd … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)