Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przelewy
10.05.2015 11:48

Wartość przelewów większa niż wydatki z budżetu

Rośnie popularność najnowszej usługi - Express Elixir.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JEROME MARTIN/EASTNEWS)

Nowe dane publikuje Krajowa Izba Rozliczeniowa, dokonująca rozliczenia płatności bezgotówkowych.

W kwietniu KIR rozliczył w systemie Elixir niemal 141 mln transakcji o łącznej wartości przekraczającej 358 mld zł. Na ten rok wszystkie wydatki budżetu zaplanowano na poziomie 343 mld zł.

Rekordowym dniem pod względem liczby przetworzonych komunikatów w systemie Elixir był poniedziałek, 13 kwietnia. Tego dnia KIR rozliczył 10,1 mln transakcji, których wartość osiągnęła 16,2 mld zł.

KIR raportuje, że rośnie popularność najnowszej usługi - Express Elixir.

W kwietniu rozliczonych zostało ponad 120 tys. przelewów natychmiastowych o wartości 511 mln zł. W stosunku do danych z kwietnia ubiegłego roku, liczba transakcji zwiększyła się niemal dwukrotnie.

- Z przelewów natychmiastowych korzystamy coraz częściej nie tylko w sytuacjach, kiedy konieczne jest pilne uregulowanie płatności, ale także wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że przelew dotrze bezpośrednio na konto odbiorcy w czasie liczonym w sekundach - mówi Michał Szymański, wiceprezes Zarządu KIR.

- Jak wynika z badania zrealizowanego przez TNS Polska dla Związku Banków Polskich, którego partnerem był KIR, w ocenie 32 proc. klientów banków, jedną z najważniejszych cech przelewu bankowego jest właśnie szybkość jego realizacji - podkreśla Szymański.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: przelewy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz