Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceminister finansów: resort nie będzie interweniował na rynku walutowym

36
Podziel się:

- Osłabienie złotego w wyniku Brexitu nie jest zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Resort finansów nie widzi powodu do interwencji na rynku walutowym - powiedział w piątek wiceminister finansów Piotr Nowak.

Wiceminister finansów: resort nie będzie interweniował na rynku walutowym
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

"Nie planujemy żadnej interwencji, nie widzimy powodu" - powiedział dziennikarzom Piotr Nowak, pytany o osłabienie złotego w reakcji na wyniki brytyjskiego referendum. Po godz. 8 rano za euro trzeba było zapłacić 4,48 zł, za dolara 4,07 zł, za franka 4,16 zł.

"Ministerstwa finansów nie interweniują nigdy na rynku, to rola banków centralnych i ich niezależna decyzja, my nie wchodzimy w te kompetencje" - dodał.

Przyznał, że Brexit nasili oczekiwania co do rozwiązania problemu kredytów frankowych. Jednak - jak podkreślił - trzeba to zrobić mądrze, a nie szybko.

"Żaden casus nie skłoni mnie do decyzji, że problem trzeba szybko rozwiązać. Jestem za tym, by problem rozwiązać dobrze i mądrze" - powiedział. Jak dodał, nie jest to proste.

"Jeśli mamy 560 tys. umów kredytowych (we frankach - red.) i problem dotyczy - w zależności od wyliczeń - ok. 1 mln osób, to nie jest prosta operacja. Dokonywanie czegoś takiego szybko, przy obecnych warunkach rynkowych, gdzie jest szok zewnętrzny (...) to dorzucanie kolejnego sygnału związanego z ryzykami i to nie jest nam obecnie potrzebne. Jak rynki się uspokoją, wtedy powinniśmy o tym myśleć" - powiedział Nowak.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
wert
6 lat temu
Zdecydujcie się w końcu PIS-e opluwacze! Polska w ruinie czy też ma silna gospodarkę!!!!
Kamil
6 lat temu
ak ten Rząd nie dotrzyma dwóch pozostałych obietnic wyborczych - miało być w ciągu roku - to dopiero Polacy się obraża i zagłosują na... Czas zmian sympatii nadchodzi wobec przewlekania tematu przez władze. Społeczeństwo ma dość czekania i....
zbychu
6 lat temu
Co na to kardynał St. Dziwisz??? czemu nie zabiera głosu??? Może jakąś mszę intencyjną by odprawić???
andzio44
6 lat temu
Ja bym wyłysiał ?
shfgju
6 lat temu
Niemcy zacierają ręce, złoty w dół to jest właśnie ta wspólnota Niemiecka
...
Następna strona