Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
08.11.2014 16:54

Wojna na Ukrainie. Kontrowersyjna wypowiedź finansisty

-To Władimir Putin nakazał prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi strzelanie do demonstrantów na Majdanie - mówił George Soros.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

- _ To Władimir Putin nakazał prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi strzelanie do demonstrantów na Majdanie _ - mówił amerykański finansista George Soros (na zdjęciu) w telewizyjnym programie w kanale _ Freedom of Speech _.

Jego zdaniem, prezydent Rosji uzależnił od tego udzielenie władzom w Kijowie pomocy finansowej. _ - Chcesz dostać te pieniądze? Usuń tych ludzi z miasta, pokaż siłę! _ - tak, według Sorosa, Władimir Putin miał powiedzieć Wiktorowi Janukowyczowi.

Demonstracje na Placu Niepodległości w Kijowie rozpoczęły się w listopadzie 2013 roku, po tym, jak Wiktor Janukowycz odłożył podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Protesty wkrótce rozlały się na inne ukraińskie miasta, a w starciach z policją zginęło kilkaset osób.

Rozszerzająca się rewolucja doprowadziła do obalenia prezydenta w lutym 2014 roku i rozpisania wyborów. Stała się też dla Moskwy pretekstem do aneksji Krymu i wysłania wojsk na wschód Ukrainy, gdzie wspierały prorosyjskich separatystów.

Wiktor Janukowycz uciekł do Rosji, gdzie zorganizował kilka konferencji prasowych.

Czytaj więcej w Money.pl
_ To pogwałcenie prawa międzynarodowego _ Oznajmił, że nastąpiło osłabienie we wdrażaniu postanowień o zawieszeniu broni w Donbasie.
Władze Ukrainy: Zginęło do 200 separatystów Według zweryfikowanych informacji na skutek ataku zniszczone zostały cztery czołgi separatystów, dwa transportery opancerzone, dwie haubice D-30, jeden bojowy wóz piechoty.
Ukraińskie władze: Coraz więcej Rosjan Kijowskie władze potwierdzają, że Moskwa zwiększyła swoją obecność na wschodzie kraju.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz