Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. Kolejni żołnierze zabici

0
Podziel się:

Kilkunastu irackich wojskowych zginęło w ataku na przejście graniczne z Syrią w zachodniej części Iraku.

Wojna z Państwem Islamskim. Kolejni żołnierze zabici
(Polaris/East News)

Według agencji AP zginęło 15 irackich pograniczników, a zdaniem Reutera - 16 żołnierzy.

Według szefa lokalnych władz Faliha al-Issawiego w ataku na przejściu al-Walid rannych zostało czterech irackich żołnierzy; przetransportowano ich do szpitali w Syrii. Z kolei AP podaje, że obrażenia odniosło co najmniej pięciu pograniczników.

Przywódca plemienny w kontrolowanym przez IS irackim mieście Ar-Rutba, ok. 130 km na południowy wschód od Al-Walid, powiedział, że bojownicy przejęli broń i pojazdy. Wjeżdżając do Rutby strzelali w powietrze na wiwat.

Od kiedy ruszyła ofensywa IS, to sunnickie ugrupowanie przejęło kontrolę nad większością punktów granicznych między Irakiem a Syrią. Bojownicy zajęli też sporą część prowincji Al-Anbar na zachodzie Iraku i Niniwa na północy; teraz w ich rękach jest jedna trzecia obszaru Iraku i Syrii.

Do najnowszego ataku doszło w dniu, w którym oenzetowska misja wsparcia w Iraku (UNAMI) poinformowała, że w listopadzie w zamachach i aktach przemocy zginęło 1232 Irakijczyków, a 2434 odniosło obrażenia.

Co najmniej 296 ofiar śmiertelnych stanowili członkowie irackich i kurdyjskich sił bezpieczeństwa oraz milicji, które walczą u ich boku. To nieznacznie mniej niż w październiku, gdy według ONZ zginęło 1273 obywateli Iraku.

W listopadzie co najmniej 402 osoby poniosły śmierć w Anbarze, głównie w będącym stolicą prowincji mieście Ramadi; jest ono terenem walki między IS i irackimi wojskami. W prowincji Bagdad w listopadzie odnotowano co najmniej 332 ofiary śmiertelne.

Czytaj więcej w Money.pl
Szukają chemików. Tworzą bombę atomową? Chce ich zatrudnić przy produkcji broni chemicznej.
Wojna z Państwem Islamskim. Brytyjczycy wyślą doradców Oficerzy wojskowi, wraz z żołnierzami USA mają szkolić irackie wojsko i doradzać mu w walce z bojownikami.
To problem, który Stany traktują poważnie Większość mieszkańców Stanów traktuje serio działania dżihadystów i popiera ataki lotnicze na pozycje Państwa Islamskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)