Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. Zginął jeden z głównych watażków

0
Podziel się:

Zabity był jednym z czołowych strategów Państwa; przygotowywał operacje wojskowe na terytorium syryjskim i na granicy iracko-syryjskiej.

Wojna z Państwem Islamskim. Zginął jeden z głównych watażków
(Polaris/East News)
bETDEaQB

Radwan Taleb Husein al-Hamduni był jednym z czołowych strategów Państwa Islamskiego; przygotowywał operacje wojskowe na terytorium syryjskim i na granicy iracko-syryjskiej.

Jak poinformowało dowództwo irackich tzw. Sił Wyzwolenia działających w prowincji Niniwa, której stolica jest Mosul, w nalotach lotniczych zginęły również dziesiątki bojowników Państwa Islamskiego (IS), w tym dwóch zastępców Hamduniego.

Władze irackie w komunikacie wydanym w związku ze śmiercią dżihadystowskiego watażki przypominają, że to on był bezpośrednio odpowiedzialny za zamordowanie lub deportowanie tysięcy mieszkańców prowincji Iraku zajętych przez siły Państwa Islamskiego.

bETDEaQD

Jak poinformował iracki przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Mosulu, zajętego przez dżihadystów, Mohamed al-Bajati, zginął w miejscowości Al Beay (120 km na zachód od Mosulu) w czasie ataku z powietrza Naszuan al-Chatuni, zwany również Abu Fatema, który dowodził wojskami IS w regionie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielkie naloty na dżihadystów. Zginęli cywile Wśród ofiar nalotów przeprowadzonych w sobotę wieczorem jest kobieta i dziecko. Część rannych jest w stanie krytycznym.
Przywódca Państwa Islamskiego nie żyje? Niewykluczone, że w miejscu bombardowania znajdował się główny przywódca organizacji Abu Bakr al-Bagdadi.
Wielka Brytania wyśle instruktorów do Iraku Informując o wysłaniu do Iraku większej liczby instruktorów minister obrony zastrzegł, że Wielka Brytania nie zamierza rozlokowywać w tym kraju oddziałów bojowych.
bETDEaRe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)