Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2015
13.05.2015 16:27

Wybory prezydenckie 2015: Duda chce wsparcia polskich firm

Duda opowiedział się za obniżką podatku dla mikroprzedsiębiorstw do 15 proc., w przypadku, gdy firma zatrudnia co najmniej trzy osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Drabik/Wikimedia (CC BY 2.0))

Polska gospodarka musi konkurować wysoką jakością, a nie niską płacą - mówił w środę w Piastowie Andrzej Duda. Opowiedział się m.in. za obniżeniem podatku dla mikroprzedsiębiorstw, poprawą warunków inwestowania, promowaniem inwestycji innowacyjnych i badawczych.

Kandydat na prezydenta przyjechał do Piastowa, do firmy produkującej śruby i nakrętki "Dudabusem". Spotkał się tam z pracownikami i kierownictwem firmy, przyglądał się linii produkcyjnej.

Na konferencji prasowej podkreślał, że polskie firmy wymagają wsparcia. Opowiedział się za obniżką podatku dla mikroprzedsiębiorstw do 15 proc., w przypadku, gdy firma zatrudnia co najmniej trzy osoby. Jak mówił, chce także poprawy warunków inwestowania przez zmianę sposobu rozliczania podatkowego inwestycji. - Wszystkie inwestycje dokonane, rozwijające firmę w danym roku podatkowym nie będą odliczane w długoterminowej amortyzacji, tylko w tym samym roku, w którym zostały poniesione - mówił.

Dodał, że jeśli inwestycje miałyby charakter innowacyjny i były połączone z badaniami, to można by je odliczać w podwójnej wysokości. - Jeśli mamy rozwijać przemysł, jeśli mamy go odbudowywać, to musi się skończyć sytuacja, że nasza gospodarka konkuruje niską płacą. Na zachodzie konkuruje się wysoką jakością i bardzo wysoką wydajnością - w tym kierunku powinniśmy zmierzać - powiedział kandydat na prezydenta.

Mówił, że wzorem dla polskiego biznesu jest firma ceniąca rodzinę i rodzinne wartości, której pracownicy są dobrze wynagradzani.

Przed wizytą w firmie Duda rozmawiał z mieszkańcami, m.in. ojcami walczącymi o prawo opieki nad dziećmi, a także starszym mężczyzną, który mówił, że nie może dostać się na badania lekarskie. Duda obiecał im pomoc; powiedział, by zgłosili się do Biura Pomocy Prawnej, które od czwartku ma działać w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
"Bronku dziękujemy. Stoimy za Panem murem" Ewa Kopacz podkreśliła, że udzielenie poparcia obecnemu prezydentowi jest dla jej partii formalnością.
Szef PSL mówi o kandydacie na prezydenta _ Polską politykę trzeba odświeżyć. Będzie kandydat PSL w wyborach prezydenckich _ - zapowiada Janusz Piechociński.
Pierwsza taka sytuacja w historii Chorwacji Jeśli wyniki sondaży się potwierdzą Kolinda Grabar-Kitarović będzie pierwszą kobietą piastującą najwyższy urząd w tym kraju.
Tagi: wybory 2015, kraj, wybory, prezydent, duda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz