Notowania

wiadomości
17.08.2017 19:26

Zarobki w Polskim Radiu. Ile dostawali pracownicy, prezes i kadra kierownicza?

Prawie 32 tysiące złotych brutto zarabiał w 2016 roku prezes Polskiego Radia. Niewiele mniej dostawał członek zarządu. Redaktorzy i wydawcy mogli liczyć średnio na niecałe 9 tysięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Smolinski/REPORTER/EAST NEWS)
Prezes zarządu, którym w ubiegłym roku była Barbara Stanisławczyk, dostawał 31,9 tys. zł brutto miesięcznie.

Prawie 32 tysiące złotych brutto zarabiał w 2016 roku prezes Polskiego Radia. Niewiele mniej, bo 30,1 tysiąca, dostawał członek zarządu. Redaktorzy i wydawcy mogli liczyć średnio na 8,9 tysiąca. Spółce nie można zarzucić, że płaciła pracownikom ponad swoje możliwości, bo rok zamknęła na delikatnym plusie.

Informację o zarobkach brutto pracowników PR podał serwis press.pl. Powołuje się on na wyniki finansowe zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego. Jak wynika z danych Polskiego Radia, dyrektorzy-redaktorzy naczelni dostawali średnio 17,9 tys. zł brutto, a ich zastępcy 13,9 tys.

Kierownicy redakcji mogli liczyć na 9,8 tys., ich zastępcy na 8,6 tys., a publicyści na 7,8 tys. Z kolei komentatorzy zarabiali 9 tys. zł, a rzecznik prasowy - 11,9 tys. zł (wszystkie kwoty brutto).

Prezes zarządu, którym w ubiegłym roku była Barbara Stanisławczyk, dostawał 31,9 tys. zł brutto. To więcej niż prezes TVP Jacek Kurski, który - według informacji money.pl - inkasował niecałe 26 tys. zł brutto. W połowie tego roku przeszedł jednak na kontrakt menedżerski, który oznacza dla niego podwyżkę do 31 tys.

Zobacz też: Wicepremier Piotr Gliński o przyszłości abonamentu

Trzeba pamiętać, że zarobki podane przez Polskie Radio to zarobki uśrednione. To znaczy że pensje na danym stanowisku się między sobą różniły.

Mimo że kwoty są duże i znacznie przewyższają średnią krajową, to firmę było stać na takie wypłaty. Przy przychodach 289 mln zł (z czego wpływy z abonamentu wyniosły 186 mln zł), spółka miała 2,47 miliona zysku.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-08-2017

SOCJALDEMOKRATAWkurzacie Obywateli ,podawaniem zarobków.Płace nie są adekwatne do efektów np. JEDYNKI nie da się słuchać szczególnie rano jakiegoś Goćka jego wywiady … Czytaj całość

18-08-2017

realistaPięknie - byle redaktorek po 5-cio letnim dziennikarstwie ma pensje 9 tys. , a lekarz specjalista po 12 latach nauki ma zarabiać 6,3 tys. i to … Czytaj całość

17-08-2017

prezes...chory kraj ...państwowa firma tyle płaci na etacie,kiedy większość Polaków zarabia na rękę około 2000 zł miesięcznie....to jest chore..zrozumiałbym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)