Notowania

smog
20.10.2018 13:17

"Las w trawmaju". Prestiżowy tygodnik z Wysp dostrzegł kampanię ze Śląska

"Zielonym tramwajem" mogą jeździć mieszkańcy Katowic i kilku innych śląskich miast. Kampanię województwa śląskiego dostrzegł właśnie prestiżowy "The Economist". Przypomina jednak zarazem o gigantycznym problemie polskich miast.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The Economist)
Media dostrzegły "zielony tramwaj". Ale dostrzegają też wielki polski problem

"Zielony tramwaj" linii 11 w połowie października ruszył na ulice Katowic, Chorzowa, Bytomia i kilku innych śląskich miast. Ten pomysł to część kampanii śląskiego Urzędu Marszałkowskiego "Mogę! #ZatrzymaćSMOG". Na pokładzie tramwaju można się poczuć jak w lesie, ale pasażerowie dostają również na pokładzie ulotki o tym, jak dbać o powietrzę i jak walczyć ze smogiem.

Kampanię ze Śląska dostrzegł londyński "The Economist" - jeden z najbardziej prestiżowych tytułów prasowych na świecie. Na swoim profilu w serwisie społecznościowym umieścił zdjęcie z "zielonego tramwaju". Zaznaczono, że to część nowej kampanii antysmogowej, organizowanej przez władze województwa, ale też przez lokalną komunikację miejską.

Janusz Korwin-Mikke: To jest demagogia i straszenie ludzi. Zobacz wideo:

Przy okazji "The Economist" przypomina o polskim problemie. - Na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, 33 mieści się w Polsce. Jednym z takich miast są właśnie Katowice - czytamy w poście.

Jednocześnie tytuł przypomina, że to właśnie w stolicy Śląska odbędzie się najbliższy szczyt klimatyczny ONZ. Jest on zaplanowany na początek grudnia.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: smog, katowice, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2018

Art. 7 ust. 3 TUEPhi! Kiedyś jechałem TLK i w kącie toalety rosły grzyby. Całkiem spore. Jakoś "The Economist" tego nie odtrąbił? Żal.

20-10-2018

Polskie realiaSobie ktoś jaja robi z ludzi ! Na Śląsku wokół katowic to jest syf kiła i mogiła !! Nikt nic nie sprząta chodniki są zawalone liśćmi .. Nie wspomnę … Czytaj całość

21-10-2018

Sztuka handlowania.No proszę, oczywiście, że popularność anegdoty o kształtowaniu popytu na małpy, to tylko anegdota. :)))

Rozwiń komentarze (5)