Notowania

gospodarka
01.02.2017 16:41

Zmiany w resorcie Morawieckiego. Nowi dyrektorzy w trzech departamentach

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Ministerstwo Finansów wzmocniło kadrę kierowniczą w departamentach podatkowych. Mają one nowych dyrektorów - czytamy w oświadczeniu resortu. Nowi dyrektorzy objęli departamenty: Podatku od Towarów i Usług, Podatków Dochodowych oraz Systemu Podatkowego.

Jak zapewnił cytowany w komunikacie wiceminister finansów Paweł Gruza priorytetem MF jest uszczelnienie systemu podatkowego.

Wskazano, że tymi ważnymi oddziałami pokierują doświadczeni menadżerowie w dziedzinie finansów i zarządzania zasobami ludzkimi. Ministerstwo Finansów poinformowało, że to osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie podatków przedsiębiorstw, którzy znają realia funkcjonowania gospodarki w warunkach zmieniających się przepisów podatkowych.

"Priorytetem Ministerstwa Finansów jest uszczelnienie systemu podatkowego, zapobieganie wyłudzeniom podatku i coraz skuteczniejsze eliminowanie szarej strefy. Jednocześnie chcielibyśmy utrzymać przyjazne podejście do podatników. Zależy nam, by rozwiązania które będziemy proponować, były dobrze osadzone w realiach obrotu gospodarczego. Dlatego cieszę się że udało nam się pozyskać doświadczonych specjalistów, którzy będą stanowić mocne merytoryczne wsparcie dla naszych departamentów" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister finansów Paweł Gruza.

Zgodnie z informacją MF Filip Świtała został dyrektorem Departamentu Systemu Podatkowego. Nowy dyrektor jest prawnikiem, specjalistą w dziedzinie doradztwa podatkowego. Doradzał w firmach wiodących na europejskich rynkach. W Komisji Europejskiej zajmował się kwestiami związanymi z podatkami.

Wojciech Śliż objął nadzór nad Departamentem Podatku od Towarów i Usług. Jest prawnikiem, menadżerem, doradcą podatkowym uznanych firm międzynarodowych i krajowych, sędzią Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Natomiast Maciej Żukowski został dyrektorem Departamentu Podatków Dochodowych. Żukowski jest prawnikiem, doradcą podatkowym, zarządzał i nadzorował działania podatkowe w spółkach Skarbu Państwa, bankach oraz w korporacjach międzynarodowych.

Tagi: gospodarka, spółka, kadry, budżet, pap, mf, wiadomości, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2017

fdfdzłodziejski ZUS 1300zł...niech sobie PIS sam firmy otwiera!!!!!!

01-02-2017

2 sort:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-) Za czasów PO bez "szczelności" był rozwój i brak zadłużania państwa. Po … Czytaj całość

01-02-2017

goja31czy dyrektorzy w ogóle coś robią? im wyższy stopień zarządzania znają się jedynie na układach oraz jak utrzymać stołek ; ale ciekawe ile im płacimy - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)