Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
12.06.2020 19:33

Wielka Brytania będzie wprowadzać kontrole towarów z UE

Kontrole importowanych towarów będą wprowadzane stopniowo, a nie, jak planowano wcześniej, od razu po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wielka Brytania wprowadza kontrole towarów.

Okres ptrzejściowy po wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej ma się zakończyć na początku 2021 roku. Początkowo planowano, że od tego momentu kraj wprowadzi kontrole wszystkich towarów importowanych do Zjednoczonego Królestwa z UE.

W związku z kryzysem gospodarczym spowodowanym przez pandemię koronawirusa brytyjskie władze zdecydowały się na wprowadzanie kontroli etapami.

Od 1 stycznia 2021 roku kontroli będą podlegać m.in. alkohol i papierosy. Towary takie jak odzież i elektronika będą podlegały podstawowym procedurom celnym.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Importerzy będą mieli maksymalnie sześć miesięcy na wypełnienie deklaracji celnych, a płatność będzie można odroczyć do momentu jej złożenia.

Od początku kwietnia wszystkie importowane produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego będą wymagały wstępnego zgłoszenia urzędnikom i odpowiedniej dokumentacji zdrowotnej.

Z kolei w lipcu wszystkie importowane towary będą podlegały odpowiednim taryfom i zgłoszeniom celnym oraz pełnym deklaracjom "bezpieczeństwa i ochrony".

"Od 1 stycznia będziemy poza unią celną i poza jednolitym rynkiem, a zatem właściwe jest, aby kontrole towarów przywożonych do Zjednoczonego Królestwa były przeprowadzane. Ale również właściwe jest, abyśmy wzięli pod uwagę to, co dzieje się z koronawirusem. I chcemy mieć pewność, że biznes ma możliwość dostosowania się w sposób pragmatyczny i elastyczny" - powiedział Michael Gove, minister bez teki w rządzie Borisa Johnsona.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wielka brytania, brexit, handel, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2020

MartaKraj alkoholików i grubych brzydkich pijanych kobiet

13-06-2020

Zara!Zwrócili już miliardy, roztrwonione na ten cyrk z wyjściem że wspólnoty? Żadnych negocjacji. Zamknąć granice, wprowadzić wizy i niech pasą kozy na … Czytaj całość

13-06-2020

My NaródDobrze że PiS przywiózł polskie złoto od nich. PO by je tam trzymała az by je bankruci przejedli i przepili

Rozwiń komentarze (11)