Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania będzie wprowadzać kontrole towarów z UE

11
Podziel się

Kontrole importowanych towarów będą wprowadzane stopniowo, a nie, jak planowano wcześniej, od razu po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie.

Wielka Brytania wprowadza kontrole towarów.
Wielka Brytania wprowadza kontrole towarów. (PAP)
bErVUydN

Okres ptrzejściowy po wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej ma się zakończyć na początku 2021 roku. Początkowo planowano, że od tego momentu kraj wprowadzi kontrole wszystkich towarów importowanych do Zjednoczonego Królestwa z UE.

W związku z kryzysem gospodarczym spowodowanym przez pandemię koronawirusa brytyjskie władze zdecydowały się na wprowadzanie kontroli etapami.

Od 1 stycznia 2021 roku kontroli będą podlegać m.in. alkohol i papierosy. Towary takie jak odzież i elektronika będą podlegały podstawowym procedurom celnym.

bErVUydP
Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Importerzy będą mieli maksymalnie sześć miesięcy na wypełnienie deklaracji celnych, a płatność będzie można odroczyć do momentu jej złożenia.

Od początku kwietnia wszystkie importowane produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego będą wymagały wstępnego zgłoszenia urzędnikom i odpowiedniej dokumentacji zdrowotnej.

bErVUydV

Z kolei w lipcu wszystkie importowane towary będą podlegały odpowiednim taryfom i zgłoszeniom celnym oraz pełnym deklaracjom "bezpieczeństwa i ochrony".

"Od 1 stycznia będziemy poza unią celną i poza jednolitym rynkiem, a zatem właściwe jest, aby kontrole towarów przywożonych do Zjednoczonego Królestwa były przeprowadzane. Ale również właściwe jest, abyśmy wzięli pod uwagę to, co dzieje się z koronawirusem. I chcemy mieć pewność, że biznes ma możliwość dostosowania się w sposób pragmatyczny i elastyczny" - powiedział Michael Gove, minister bez teki w rządzie Borisa Johnsona.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErVUyeq
KOMENTARZE
(11)
1920zl
rok temu
Dobrze ze jesteście w polskim raju. Takze spokojnie. Nie denerwujcie sie. Nie martwcie się o Anglię.
Kidawa
rok temu
Dla mnie ucikienierzy z Polski do UK to dziady robią syfiarska robotę i dziaduja
Jowa
rok temu
Brexit to upadek Anglii
bErVUyer
szewc zawinił...
rok temu
Toż to Toni Blair skasował im farmerów by z US sprowadzić jedzonko stosowne dla wyprodukowania Rasy Opasłych Ludzi . Takie hormony wzrostu wszerz.
Marta
rok temu
Kraj alkoholików i grubych brzydkich pijanych kobiet