Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Wielka Brytania publikuje "zieloną listę". Nie ma na niej Polski

8
Podziel się

Wielka Brytania zaktualizowała listę krajów, do których można wyjeżdżać bez konieczności kwarantanny po powrocie. Wbrew spekulacjom, na liście nie ma Polski.

Wielka Brytania publikuje "zieloną listę". Nie ma na niej Polski
"Zielona Lista" Wielkiej Brytanii. Polski wciąż na niej nie ma. (Photo by Ray Tang/Anadolu Agency via Getty Images) (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)
bEriEvCd

Niemcy, Włochy i Polska najczęściej wymieniane przez media, jako kandydaci na zieloną listę podczas kolejnej jej aktualizacji.

Ale brytyjski rząd ponownie zdecydował się na bardzo ostrożne podejście i rozszerzył ją tylko o cztery pozycje: Chorwacja, Bułgaria, Tajwan i Hongkong.

Od poniedziałku z zielonej listy zdjęte zostaną - po niespełna trzech tygodniach - popularny wśród turystów hiszpański archipelag Balearów oraz Brytyjskie Wyspy Dziewicze.

bEriEvCf
Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"

W praktyce jednak te zmiany będą dotyczyć tylko osób, które nie są w pełni zaszczepione. Od poniedziałku osoby, które na terenie Wielkiej Brytanii otrzymały obie dawki szczepionki, będą mogły podróżować do krajów z żółtej listy bez konieczności odbycia kwarantanny po powrocie, choć nadal muszą wykonać test na obecność koronawirusa przed przylotem do Wielkiej Brytanii oraz jeden test po powrocie.

Na żółtej liście jest ponad połowa państw świata, w tym Polska i niemal wszystkie pozostałe kraje europejskie. Do krajów z zielonej listy - na której jest ok. 30 pozycji - mogą bez kwarantanny po powrocie jeździć wszyscy, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy też nie.

bEriEvCl

Ponadto cztery kolejne państwa - Birma, Indonezja, Kuba i Sierra Leone - dopisane zostały do czerwonej listy, czyli tych, do których wyjazd jest dozwolony tylko z uzasadnionych powodów. Dodatkowo po powrocie trzeba odbyć płatną kwarantannę w jednym ze wskazanych przez władze hoteli.

Wraz z tymi czterema nowo dodanymi, będzie ona liczyć 60 pozycji.

Ogłoszone zmiany wchodzą w życie w poniedziałek o 4 rano i dotyczą tylko przyjazdów do Anglii, jednak władze Szkocji, Walii i Irlandii Północnej zazwyczaj koordynują swoje listy z angielską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEriEvCG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Emmddj
2 tyg. temu
Czy ktos podwójnie zaszczepiony moze leciec tam w koncu bez koniecznosci kwarantanny?
Paul
2 tyg. temu
Mieszkam we fr. Potwierdzam. W 24h zarejstrowalo soe 2.4 miliona osob
wbm
2 tyg. temu
I bardzo dobrze!
bEriEvCH
KRIS
2 tyg. temu
Podjęte decyzje świadczą o chęci jak najszybszego zarażenia jak największej ilości Anglików! Gratulacje w postanowieniu, by wykazać, że szczepionki są skuteczne! Ilu poświęci swoje życie by waszą teorię uprawdopodobnić? Setki, czy tysiące? Zapłaciliście im? Czy, dopiero zapłacicie? (Anglia ma przerąbane, analitycy z Polski doczepią się do wszystkiego! Jak ktoś się ich czepi ma do czynienia z uzbrojonymi kibicami z Polski!)
xxx
2 tyg. temu
angolom powiem jedno, BREXIT i von mi stond