Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Wielki piec krakowskiej huty wygaszony. To decyzja ArcelorMittal Poland

24
Podziel się:

Cześć surowcowa huty ArcelorMittal Poland zostaje na stałe zamknięta - donosi PAP. Spółka przenosi całą produkcję do Dąbrowy Górniczej.

Wielki piec krakowskiej huty wygaszony. To decyzja ArcelorMittal Poland
(Photo by Jonathan Raa/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

To koniec pracy dla stalowni i wielkiego pieca krakowskiej huty należącej do ArcelorMittal Poland. Część surowcowa zostaje ostatecznie zamknięta - donosi PAP. Decyzja ta bezpośrednio dotknie 650 pracowników.

Przyczyną miał być kryzys europejskiego hutnictwa wywołany pandemią COVID-19. Dodtakowo problem pogłębiły wysokie ceny surowców, rosnące koszty uprawnień do emisji CO2 i niewystarczające środki ochrony europejskiego rynku, co bezpośrednio przekłada się na ogromny wzrost importu z krajów trzecich - wyjaśniał szef rady nadzorczej firmy Sanjay Samaddar.

Zobacz także: Czeka nas zapaść służby zdrowia?

- Praktycznie wszystkie branże stalochłonne ograniczyły swoją działalność, a niektóre zamknęły swoje zakłady - zaznaczył.

Zarządu spółki zapowiedział rozwiązania ochronne dla pracowników części surowcowej krakowskiej huty.

- Naszym głównym celem i wysiłkiem będzie znalezienie innych możliwości zatrudnienia w pozostałych naszych spółkach dla jak największej liczby tych pracowników - przekonywła cytowany przez PAP Samaddar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
www
2 tyg. temu
Nie wiem, czy w ogóle, a jeśli tak, to ile hut stali pozostało w polskich rękach! Jeśli ktoś nie wie co oznacza wygaszenie wielkiego pieca dla gospodarki kraju, to niech się dowie, że taką decyzję w PRL-u podejmowano na poziomie Rady Państwa! Hut z pełnym zakresem metalurgicznym, to jest z wielkim piecem nigdy dużo nie ma. Zwykle są to stalownie, gdzie surówkę się dowozi. Marnie to wszystko wygląda!
Nick
2 lata temu
Ten twór powinien być zaorany 30 lat temu.
Mkl
3 lata temu
To polskie huty powinny być w naszych rękach nie będziemy zarobkami zagranica
an
3 lata temu
No coz bardzo smutna wiadomosc.Jestem dawnym pracownikiem huty i przykro mi gdy pomyślę o ludziach.
Popluwajka
3 lata temu
Dla Polaków praca tylko w magazynach. Polacy radujcie sie.Coraz wiecej magazynów powstaje. Na tym polega UE. Polska zapleczem magazynowym dla Niemców.
...
Następna strona