Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Wyboista droga do euro. "Potrzebna jest zmiana Konstytucji"

Proces wejścia Polski do strefy euro będzie skomplikowany, w tej kwestii możemy porównywać się ze Słowacją, która ma ten proces już za sobą – powiedział w programie „Money. To się liczy” Jakub Borowski, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej. – Wszystko zaczyna się od wniosku, który musiałaby złożyć Polska. Wyznaczany jest kursu euro w stosunku do złotego oraz pasmo dopuszczalnych odchyleń dla tego kursu. I w tym przejściowym systemie pozostajemy przez dwa lata. Po tym czasie jesteśmy oceniani i oceniany jest stopień spełnienia kryteriów. W międzyczasie Polska musi zmienić Konstytucję, a żeby to zrobić, dwie trzecie Sejmu musi się zgodzić. Jak to wszystko zostanie spełnione, jesteśmy w strefie euro.

9
Podziel się:
KOMENTARZE
(9)
Gacia z pod K...
5 lata temu
A co z wizami? Znieso?
Oskar
5 lata temu
Mam nadzieję że opozycja ma dosyć odwagi cywilnej, żeby przyznać ze jednak 30% mniejsze przychody Polaków po wprowadzeniu Euro nie są tego warte i się wycofają. Ale niestety po ich ostatnich wybrykach nie wierzę w to.
Wiktor
5 lata temu
Opozycja próbuje wybić się na temacie Euro kosztem Polaków, wstyd!
Deus ex Machi...
5 lata temu
Znaczy zniszczenie przemysłu po PRL i max bezrobocie było zapisane w konstytucji. :)))) To powoływanie się na konstytucję to tylko gierki wojujących stronnictw. Tak jak królowie, że ich władza od Boga pochodzi i to był argument mordki zamykający.
Europejczyk p...
5 lata temu
Juro to wygoda . Kilkanascie razy w roku latam do Londynu w celu kontroli mojej firmy i ta ciagla wymiana walut to duze utrudnienie . Czy naprawde nie chcemy zostac Europejczykami ????