Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Rzekome zlecenie druku kart wyborczych ze spółki Srebrna i zawiadomienie do prokuratury

561
Podziel się

Wielkopolska drukarnia miała otrzymać ze spółki Srebrna zlecenie druku 4 tys. kart do głosowania. Odbiorcą miał być Jacek Sasin - ustalił TVN24. W prokuraturze złożone zostało zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa.

Wybory prezydenckie 2020. Rzekome zlecenie druku kart wyborczych ze spółki Srebrna i zawiadomienie do prokuratury
(PAP Archiwalny)
bEpzuIPV

Wielkopolska drukarnia Drukomat.pl otrzymała zlecenie online drugu 4 tys. kart do głosowania - donosi portal TVN24. Na rachunku opłaconym poprzez BLIK widnieć ma spółka Srebrna sp. z o.o., a odbiorcą miał być minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Firma, zgodnie ze zleceniem, karty wydrukowała, ale nie wysłała do odbiorcy. Wcześniej bowiem zaciągnęła opinii prawnej - wynika z informacji, jakie od jednego z menadżerów drukarni uzyskał TVN24.

– Złożyliśmy w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa kradzieży tożsamości – przekazał portalowi Konrad Grudysz prawnik reprezentujący firmę. - Dodatkowo wskazaliśmy artykuł 248 punkt 2 kodeksu karnego, który mówi o przestępstwie przeciwko wyborom - dodał.

bEpzuIPX

Ministerstwo Aktywów Państwowych, pytane przez TVN24 o rzekome zamówienie, którego odbiorcą miał być Sasin, uznało sprawę za absurd i nie wystosowało oficjalnego komentarza do sprawy - donosi portal.

Jak zapewnia TVN24, wzór karty wyborczej, był dokładnie ten sam, który ujawnił 1 maja na konferencji prasowej w Krakowie kandydat na prezydenta RP, Stanisław Żółtek.

bEpzuIQd

Jak już pisaliśmy wcześniej, minister Sasin miał zlecił druk kart wyborczych (bez akceptacji Państwowej Komisji Wyborczej) państwowej firmie. Potem okazało się, że drukuje je prywatna drukarnia. Za dystrybucję kart miała odpowiadać Poczta Polska, na podstawie naprędce przeforsowanych przepisów.

Do tej pory wicepremier nie ujawnił, ile kosztował druk pakietów wyborczych. Zasłania się tajemnicą handlową.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEpzuIQe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpzuIQy
KOMENTARZE
(561)
Jerzy
rok temu
Przecież to jawna prowokacja, nie sprawdzone newsy. Kto ma w to wierzyć, pewnie cienias... ? "Ministerstwo Aktywów Państwowych, pytane przez TVN24 o rzekome zamówienie, którego odbiorcą miał być Sasin, uznało sprawę za absurd i nie wystosowało oficjalnego komentarza do sprawy - donosi portal."
niezadowolony
rok temu
Tajemnica handlowa w wydawaniu publicznych pieniędzy. Kolejna nowość. Pan S do kryminału.
Myślenie nie ...
rok temu
Zbyt grubymi nićmi szyta prowokacja.... Włączcie myślenie!
bEpzuIQz
123
rok temu
będą siedzieć?
Bójcie się
rok temu
TVN walczy z Rządem PIS na wszystkie sposoby. Cała postkomuna siedzi w studio i komentuje . Gazeta Wybiórcza zawsze, Polityka eks komuna, goście od Sorosa, Sedziowie w wieku sędziwym z godziwymi emeryturami , nigdy nie wypracowanymi, bo nie opłacali składek. Którzy winni są złodziejskiej prywatyzacji. Wszyscy się boją PISu.
...
Następna strona