Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wydziały pracy do likwidacji. Polaków czekają dalekie wyprawy do sądów

49
Podziel się

12 wydziałów pracy ma zostać zlikwidowanych. Oznacza to, że niektórych mieszkańców, chcących dochodzić swoich praw, czekają nawet blisko 100-kilometrowe "wycieczki".

Sąd młotek
Sąd młotek (Wikimedia Commons CC0)
bDIlQZrF

Uwagę na ubywające wydziały pracy zwróciła "Gazeta Wyborcza". Dziennik przytacza przy tym obietnice Prawa i Sprawiedliwości, które miało "zwrócić sądy obywatelom". Rzeczywistość zweryfikowała jednak część planów.

Jak podaje "Wyborcza", do likwidacji przeznaczono 12 wydziałów, w których można dochodzić swoich praw pracowniczych. Dla obywateli oznacza to dalekie podróże, które czasami mogą się wręcz nieopłacać, jeśli sprawy nie dotyczą wielkich kwot. Jak czytamy, po likwidacji wydziału pracy w Świeciu, do najbliższego odpowiednika w Bydgoszczy będzie trzeba jechać 47 km. Mieszkańcy Bartoszyc w woj. warmińsko-mazurskim będą mieli za to do pokonania 72 km do stolicy regionu - Olsztyna.

bDIlQZrH

Zostawiasz krytyczne komentarze na profilach firm? Uważaj, są już wyroki

Na Warmii i Mazurach zlikwidowane mają być także wydziały w Biskupcu i Szczytnie, w Wielkopolsce zniknie wydział gnieźnieński, na Dolnym Śląsku do likwidacji przeznaczono wydziały w Głogowie i Zgorzelcu, na Śląsku w Myszkowie, Jaworznie, Pszczynie i Mysłowicach, a w woj. świętokrzystkim w Starachowicach.

bDIlQZrN

Co jest przyczyną likwidacji wydziałów? W uzasadnieniu projektu zmian poinformowano, że wydziały są małe, a ich utrzymywanie "sprzeczne z zasadą racjonalnego wykorzystania kadr".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIlQZsi
praca
gospodarka
KOMENTARZE
(49)
ZK590
2 lata temu
Bardzo ważny problem. Jeździć kilka lub kilkanaście lat w swojej sprawie po 100 km raczej jest uciążliwe.
Zdzich
2 lata temu
Może szukają pieniędzy na 5 Pana Kaczyńskiego.
marq
2 lata temu
niech minister weźmie się za weryfikację sędziów,egzaminowanie,kontrole,bo wielu z nich nie tylko łamie prawo przy wydawaniu wyroków,ale po prostu intelektualnie nie dorasta do tego zawodu.
bDIlQZsj
kord
2 lata temu
Jak mniej sądów to łatwiej je obsadzić swoimi ludźmi.
Don
2 lata temu
Zygam na ten pisowski elektorat
...
Następna strona