Notowania

Wydziały pracy do likwidacji. Polaków czekają dalekie wyprawy do sądów

12 wydziałów pracy ma zostać zlikwidowanych. Oznacza to, że niektórych mieszkańców, chcących dochodzić swoich praw, czekają nawet blisko 100-kilometrowe "wycieczki".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC0)
Sąd młotek

Uwagę na ubywające wydziały pracy zwróciła "Gazeta Wyborcza". Dziennik przytacza przy tym obietnice Prawa i Sprawiedliwości, które miało "zwrócić sądy obywatelom". Rzeczywistość zweryfikowała jednak część planów.

Pierwsza w historii skarga nadzwyczajna zostanie rozpatrzona przez Sąd Najwyższy
Sąd Najwyższy rozpatrzy skargę nadzwyczajną. Pierwszy raz w historii

Jak podaje "Wyborcza", do likwidacji przeznaczono 12 wydziałów, w których można dochodzić swoich praw pracowniczych. Dla obywateli oznacza to dalekie podróże, które czasami mogą się wręcz nieopłacać, jeśli sprawy nie dotyczą wielkich kwot. Jak czytamy, po likwidacji wydziału pracy w Świeciu, do najbliższego odpowiednika w Bydgoszczy będzie trzeba jechać 47 km. Mieszkańcy Bartoszyc w woj. warmińsko-mazurskim będą mieli za to do pokonania 72 km do stolicy regionu - Olsztyna.

Zostawiasz krytyczne komentarze na profilach firm? Uważaj, są już wyroki

Na Warmii i Mazurach zlikwidowane mają być także wydziały w Biskupcu i Szczytnie, w Wielkopolsce zniknie wydział gnieźnieński, na Dolnym Śląsku do likwidacji przeznaczono wydziały w Głogowie i Zgorzelcu, na Śląsku w Myszkowie, Jaworznie, Pszczynie i Mysłowicach, a w woj. świętokrzystkim w Starachowicach.

Składnik Roundupu, który wywołał raka, czyli glifosat jest najpowszechniej stosowanym w świecie środkiem chwastobójczym.
Bayer komentuje wyrok sądu. "Roundup jest bezpieczny. Będziemy bronić naszych preparatów"

Co jest przyczyną likwidacji wydziałów? W uzasadnieniu projektu zmian poinformowano, że wydziały są małe, a ich utrzymywanie "sprzeczne z zasadą racjonalnego wykorzystania kadr".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sądy, praca, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2019

ZdzichMoże szukają pieniędzy na 5 Pana Kaczyńskiego.

27-03-2019

marqniech minister weźmie się za weryfikację sędziów,egzaminowanie,kontrole,bo wielu z nich nie tylko łamie prawo przy wydawaniu wyroków,ale po prostu … Czytaj całość

27-03-2019

ZK590Bardzo ważny problem. Jeździć kilka lub kilkanaście lat w swojej sprawie po 100 km raczej jest uciążliwe.

Rozwiń komentarze (49)