Notowania

tsue
03.10.2019 10:58

Wyrok TSUE. Justyna Dziubak: "Nie wywróciłam systemu bankowego. Wprowadzam sprawiedliwość"

- Jest radość, jest ulga, jest nadzieja na nowe godne życie. Bez stresu, że kurs urośnie, że będzie jeszcze wyższy - mówi Justyna Dziubak w rozmowie z money.pl. To w jej sprawie zapadł wyrok TSUE, który jest korzystny dla większości polskich frankowiczów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Justyna Dziubak wywraca system bankowy w Polsce. TSUE wydał wyrok korzystny dla tysięcy frankowiczów. (Fot: wp.tv)

- Nie mam wrażenia, że wywróciłam system bankowy. Wprowadzamy sprawiedliwość - stwierdziła chwilę po zapadnięciu wyroku Justyna Dziubak.

To ona wraz z mężem wytoczyła proces bankowi Raiffeisen w sprawie ich kredytu frankowego. Polskie sądy stwierdziły, że decyzję w tej sprawie powinien podjąć Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W czwartek ten stanął po stronie frankowiczów.

- Zaczęło się od świadomości, że nasze umowy zawierają klauzule abuzywne, czyli niezgodne z prawem. Na dzień dzisiejszy mamy więcej do spłacenia niż wzięliśmy. I dwójkę dzieci. To nas skłoniło do walki o swoje, a także większa świadomość prawna – tłumaczy Dziubak w rozmowie z money.pl.

*Zobacz: Justyna Dziubak o wyroku TSUE

- Zachęcam do walki o swoje. Bez przełożenia prawa na język normalny i pomocy prawników nam by się to nie udało, bo zwyczajny człowiek tego nie rozumie. Dziękuję więc swojej prawniczce - dodała.

Justyna Dziubak stwierdziła, że w jej sprawie proces przed polskimi i europejskimi sądami, nie trwały zbyt długo. - Słyszę historie, że procesy ciągną się po 5 lat i dużej. U nas to były 3 lata. Mam nadzieję, że teraz szybciej te sprawy się potoczą - stwierdziła.

Inwestorzy od tygodni wyczekiwali na wyrok TSUE.
Wyrok TSUE. Akcje banków wystrzeliły w górę, ale tylko na chwilę

Nie chciała mówić jak w jej przypadku rosła wraz z kursem franka szwajcarskiego kwota raty. - Daliśmy radę. Podejmowaliśmy dodatkowe prace, by mieć te pieniądze. To wszystko się odbywa jednak kosztem rodziny - tłumaczyła Justyna Dziubak po korzystnym dla niej wyroku TSUE.

Dodała, że teraz nie wie ile dokładnie zyska, bo o tym zadecyduje jeszcze polski sąd. Stwierdziła jednak, że brała 400 tys. zł kredytu, a dziś do spłaty ma 520 tys. zł.

- Mamy do oddania do banku 180 tys. a nie 520 tys. - stwierdziła. Kwota ta wynika z już zapłaconych odsetek i kapitału spłacanego przez ostatnie lata.

Masz newsa? Wyślij na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2019

KlientWywrociliscie system. Klienci bankow zaplaca za to, ze kiedys umowy, ktore podpisywaliscie byly dla was sprawiedliwe a dzis juz nie bo frank poszedl … Czytaj całość

03-10-2019

kickCoś takiego, to kurs Franka mógł wzrosnąć? Kto by się spodziewał? Rozgarnięci ludzie jak ich na to stać to biorą kredyty w walucie w której … Czytaj całość

03-10-2019

DOrotaCzy ktoś ich zmuszał do podpisywanie takich umów- NIE. Bozia rozum dała? To w takim razie teraz powinni mieć również przeliczone dotychczasowe raty … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (90)