Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Klaudiusz Michalec
Klaudiusz Michalec
|
aktualizacja

Wyrok TSUE. Justyna Dziubak: "Nie wywróciłam systemu bankowego. Wprowadzam sprawiedliwość"

90
Podziel się

- Jest radość, jest ulga, jest nadzieja na nowe godne życie. Bez stresu, że kurs urośnie, że będzie jeszcze wyższy - mówi Justyna Dziubak w rozmowie z money.pl. To w jej sprawie zapadł wyrok TSUE, który jest korzystny dla większości polskich frankowiczów.

Justyna Dziubak wywraca system bankowy w Polsce. TSUE wydał wyrok korzystny dla tysięcy frankowiczów.
Justyna Dziubak wywraca system bankowy w Polsce. TSUE wydał wyrok korzystny dla tysięcy frankowiczów. (WP.PL, wp.tv)
bDeKCjDV

- Nie mam wrażenia, że wywróciłam system bankowy. Wprowadzamy sprawiedliwość - stwierdziła chwilę po zapadnięciu wyroku Justyna Dziubak.

To ona wraz z mężem wytoczyła proces bankowi Raiffeisen w sprawie ich kredytu frankowego. Polskie sądy stwierdziły, że decyzję w tej sprawie powinien podjąć Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W czwartek ten stanął po stronie frankowiczów.

- Zaczęło się od świadomości, że nasze umowy zawierają klauzule abuzywne, czyli niezgodne z prawem. Na dzień dzisiejszy mamy więcej do spłacenia niż wzięliśmy. I dwójkę dzieci. To nas skłoniło do walki o swoje, a także większa świadomość prawna – tłumaczy Dziubak w rozmowie z money.pl.

bDeKCjDX

*Zobacz: Justyna Dziubak o wyroku TSUE

- Zachęcam do walki o swoje. Bez przełożenia prawa na język normalny i pomocy prawników nam by się to nie udało, bo zwyczajny człowiek tego nie rozumie. Dziękuję więc swojej prawniczce - dodała.

Justyna Dziubak stwierdziła, że w jej sprawie proces przed polskimi i europejskimi sądami, nie trwały zbyt długo. - Słyszę historie, że procesy ciągną się po 5 lat i dużej. U nas to były 3 lata. Mam nadzieję, że teraz szybciej te sprawy się potoczą - stwierdziła.

bDeKCjEd

Nie chciała mówić jak w jej przypadku rosła wraz z kursem franka szwajcarskiego kwota raty. - Daliśmy radę. Podejmowaliśmy dodatkowe prace, by mieć te pieniądze. To wszystko się odbywa jednak kosztem rodziny - tłumaczyła Justyna Dziubak po korzystnym dla niej wyroku TSUE.

Dodała, że teraz nie wie ile dokładnie zyska, bo o tym zadecyduje jeszcze polski sąd. Stwierdziła jednak, że brała 400 tys. zł kredytu, a dziś do spłaty ma 520 tys. zł.

- Mamy do oddania do banku 180 tys. a nie 520 tys. - stwierdziła. Kwota ta wynika z już zapłaconych odsetek i kapitału spłacanego przez ostatnie lata.

bDeKCjEe

Masz newsa? Wyślij na #dziejesie

bDeKCjEy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(90)
Klient
rok temu
Wywrociliscie system. Klienci bankow zaplaca za to, ze kiedys umowy, ktore podpisywaliscie byly dla was sprawiedliwe a dzis juz nie bo frank poszedl do gory
DOrota
rok temu
Czy ktoś ich zmuszał do podpisywanie takich umów- NIE. Bozia rozum dała? To w takim razie teraz powinni mieć również przeliczone dotychczasowe raty które już spłacili i powinno być wyrównanie do tego stanu jakby wzięli kredyt w PLN (raty i oprocentowanie).
marek
rok temu
mogłem kupić trzy pokoje za franki , kupiłem dwa za złotówki (mój kredyt prawie spłaciłem),i nikt mi nie pomógł , to teraz niech płacą za PAZERNOŚĆ, obca waluta to zawsze ryzyko.
bDeKCjEz
Nikt
rok temu
Chcieli być cwańszy od innych i wpadli w pułapkę!! Normalnie myślący człowiek nigdy nie weźmie kredytu w innej walucie niż zarabia!! Dzisiaj kurs jest taki jutro może być inny normalne a później pretensja do garbatego że ma proste dzieci!! Wiadomo sztucznie obniżyć aby później wyrównać i zarobić krocie jak giełdy tak i banki !!
KIKI
rok temu
TROCHĘ TO WSZYSTKO JEST TRUDNE DO ZROZUMIENIA,BO UMOWA PODPISANA,BIORĄCY KREDYT MUSIAŁ SIĘ LICZYĆ ZE ZMIANĄ KURSU A NIE MÓGŁ LICZYĆ,ŻE KTOŚ IM TO DARUJE.DO TEGO NA POCZĄTKU MIELI WARUNKI DUŻO LEPSZE NIŻ PRZY KREDYTACH ZŁOTÓWKOWYCH.WIELU MA KREDYTY I KŁOPOTY ZE SPŁATĄ ALE NIKT IM NIE POMOŻE,BO UMOWĘ TRZEBA WYKONAĆ.
Najnowsze komentarze (90)
obserwator sy...
rok temu
99 % wpisów w sprawie wyroku TSUE to są trolle opłacani przez banksterów oraz pracownicy banków zmuszani do takich działań !
UPODLONY Z PK...
rok temu
LICHWA PKO BP MA MI DO ODDANIA OKOŁO 220 TYS. ZŁOTYCH ! IDĘ PO CIEBIE PREZIO JAGIEŁŁO...DO ZOBACZENIA NA TWARDEJ ŁAWIE SĄDOWEJ. MÓJ ADWOKAT TAKŻE CZEKA NA CIEBIE.ON NIE PRZEGRAŁ DOTYCHCZAS ŻADNEJ SPRAWY Z PKO BP !
ek
rok temu
ciągle nie rozumiem czego Wy się obawiacie? że nam frankowiczom nagle unieważnią kredyty? każdy z nas decyduje czy idzie do sądu za własny hajs czy nie bez gwarancji wygranej...to o co Wam chodzi ludzie?
ek
rok temu
ciągle nie rozumiem czego Wy się obawiacie? że nam frankowiczom nagle unieważnią kredyty? każdy z nas decyduje czy idzie do sądu za własny hajs czy nie, bez gwarancji wygranej...to o co Wam chodzi ludzie?
Ass
rok temu
Jeszcze kobieta nic nie wygrała w polskim sądzie ale już system obaliła
Andy
rok temu
Jakby kurs franka nie skoczył do góry to nikt by się nie wychylal. A teraz to kto za to zapłaci przecież nie frankowicze tylko wszyscy inni klienci banków i ci co mają kredyty w złotych.Ale wiedziały cały co podpisywały
Jureczek
rok temu
Pani Justyna Dziubak chciała się dorobić na walutach, zrobić interes życia, szkoda, że zapkniała, że się nie zna na finansach, żałosna.
Jerzykrak
rok temu
Ciekawe czy gdyby frank był dalej po 2 zł to też łożyłaby pozew do sądu ??? Zenująca jest. Gbyby chciała sprawiedliwie spłacać kredyt wystarczyłoby wykreslić niezgodne z prawem artykuły a tej Pani zależy na zerwaniu umowy i przeliczeniu kredytu po 2zł. I takim sposobem wszsyscy inni za tę Panią zapłacą, tylko dlatego, że nie zna się na ekonomii! Żenada
bDeKCjEr
aaaaaaaaaaa
rok temu
jeszcze wam płacą za trollowanie? Wyrok jest jasny i sprawiedliwy. Bank jest oszustem
zzz
rok temu
Czyli wzięli 400 i chcą oddać 520, bo obudzili się że kurs urósł. Nic, tylko brać takie kredyty. Ten kraj nie ma żadnej przyszłości. Przecież za to zapłacicie wy ludzie w nieoprocentowanych depozytach, wyższych marżach na kredyty itp.
Tina
rok temu
Kto wam płaci za poniższe komentarze
zamknackw
rok temu
typowe zlodziejskie pieprzenie. wiedziala co podpisuje glupia nie jest
Ale co ja tam...
rok temu
umów należy dotrzymywać gugl chcącemu nie dzieje się krzywda Net
Śmiechu warte
rok temu
Do pewnej chwili umowy frankowiczom się podobały a ta Dziobakowa taka biedna aż łezka mi się w oku kręci, pewnie nie miała co do garnka włożyć...
...
Następna strona