Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Klaudiusz Michalec
Klaudiusz Michalec
|
aktualizacja

Wyrok TSUE. Justyna Dziubak: "Nie wywróciłam systemu bankowego. Wprowadzam sprawiedliwość"

90
Podziel się:

- Jest radość, jest ulga, jest nadzieja na nowe godne życie. Bez stresu, że kurs urośnie, że będzie jeszcze wyższy - mówi Justyna Dziubak w rozmowie z money.pl. To w jej sprawie zapadł wyrok TSUE, który jest korzystny dla większości polskich frankowiczów.

Justyna Dziubak wywraca system bankowy w Polsce. TSUE wydał wyrok korzystny dla tysięcy frankowiczów.
Justyna Dziubak wywraca system bankowy w Polsce. TSUE wydał wyrok korzystny dla tysięcy frankowiczów. (WP.PL, wp.tv)
bECLxAAB

- Nie mam wrażenia, że wywróciłam system bankowy. Wprowadzamy sprawiedliwość - stwierdziła chwilę po zapadnięciu wyroku Justyna Dziubak.

To ona wraz z mężem wytoczyła proces bankowi Raiffeisen w sprawie ich kredytu frankowego. Polskie sądy stwierdziły, że decyzję w tej sprawie powinien podjąć Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W czwartek ten stanął po stronie frankowiczów.

- Zaczęło się od świadomości, że nasze umowy zawierają klauzule abuzywne, czyli niezgodne z prawem. Na dzień dzisiejszy mamy więcej do spłacenia niż wzięliśmy. I dwójkę dzieci. To nas skłoniło do walki o swoje, a także większa świadomość prawna – tłumaczy Dziubak w rozmowie z money.pl.

bECLxAAD

*Zobacz: Justyna Dziubak o wyroku TSUE

- Zachęcam do walki o swoje. Bez przełożenia prawa na język normalny i pomocy prawników nam by się to nie udało, bo zwyczajny człowiek tego nie rozumie. Dziękuję więc swojej prawniczce - dodała.

Justyna Dziubak stwierdziła, że w jej sprawie proces przed polskimi i europejskimi sądami, nie trwały zbyt długo. - Słyszę historie, że procesy ciągną się po 5 lat i dużej. U nas to były 3 lata. Mam nadzieję, że teraz szybciej te sprawy się potoczą - stwierdziła.

bECLxAAJ

Nie chciała mówić jak w jej przypadku rosła wraz z kursem franka szwajcarskiego kwota raty. - Daliśmy radę. Podejmowaliśmy dodatkowe prace, by mieć te pieniądze. To wszystko się odbywa jednak kosztem rodziny - tłumaczyła Justyna Dziubak po korzystnym dla niej wyroku TSUE.

Dodała, że teraz nie wie ile dokładnie zyska, bo o tym zadecyduje jeszcze polski sąd. Stwierdziła jednak, że brała 400 tys. zł kredytu, a dziś do spłaty ma 520 tys. zł.

- Mamy do oddania do banku 180 tys. a nie 520 tys. - stwierdziła. Kwota ta wynika z już zapłaconych odsetek i kapitału spłacanego przez ostatnie lata.

bECLxAAK

Masz newsa? Wyślij na #dziejesie

bECLxABe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(90)
obserwator sy...
2 lata temu
99 % wpisów w sprawie wyroku TSUE to są trolle opłacani przez banksterów oraz pracownicy banków zmuszani do takich działań !
UPODLONY Z PK...
2 lata temu
LICHWA PKO BP MA MI DO ODDANIA OKOŁO 220 TYS. ZŁOTYCH ! IDĘ PO CIEBIE PREZIO JAGIEŁŁO...DO ZOBACZENIA NA TWARDEJ ŁAWIE SĄDOWEJ. MÓJ ADWOKAT TAKŻE CZEKA NA CIEBIE.ON NIE PRZEGRAŁ DOTYCHCZAS ŻADNEJ SPRAWY Z PKO BP !
ek
2 lata temu
ciągle nie rozumiem czego Wy się obawiacie? że nam frankowiczom nagle unieważnią kredyty? każdy z nas decyduje czy idzie do sądu za własny hajs czy nie bez gwarancji wygranej...to o co Wam chodzi ludzie?
bECLxABf
ek
2 lata temu
ciągle nie rozumiem czego Wy się obawiacie? że nam frankowiczom nagle unieważnią kredyty? każdy z nas decyduje czy idzie do sądu za własny hajs czy nie, bez gwarancji wygranej...to o co Wam chodzi ludzie?
Ass
2 lata temu
Jeszcze kobieta nic nie wygrała w polskim sądzie ale już system obaliła
...
Następna strona