Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
06.10.2019 14:47

Zakaz handlu w niedziele. Koalicja Obywatelska chce go znieść

"Przywrócimy handel w niedzielę" - zapowiada Katarzyna Lubnauer na konwencji Koalicji Obywatelskiej. Politycy zapowiadają, że po zniesieniu zakazu pracownicy będą mieli zagwarantowane przynajmniej dwie wolne niedziele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Sklepy otwarte w każdą niedzielę? To obiecuje Koalicja Obywatelska

Zakaz handlu w niedziele to wciąż gorący temat, zwłaszcza w kampanii wyborczej. Politycy Koalicji Obywatelskiej zapowiadają, że zakaz zniosą.

"Nie chcemy mówić Polakom jak mają żyć i kiedy handlować. Przywrócimy handel, zapewniając 2 wolne niedziele w miesiącu dla każdego pracownika" - zapowiedziała Katarzyna Lubnauer.

Na początku roku .Nowoczesna składała w sejmie projekt ustawy znoszącej zakaz handlu. Został on jednak odrzucony.

Obejrzyj: Obejrzyj: Zmiany w VAT - co powinien wiedzieć przedsiębiorca

Zakaz handlu. Polacy podzieleni

Zakaz handlu to gorący temat nie tylko wśród polityków. Z ostatniego badania instytutu Pollster wynika, że Polacy są mocno podzieleni w opiniach na ten temat.

Najwięcej, bo 33 proc. ankietowanych, opowiedziało się za przywróceniem handlu we wszystkie niedziele. Ale już 25 proc. chce zakazu handlu - i to obejmującego wszystkie niedziele.

Zdaniem 24 proc. respondentów, sklepy powinny być otwarte w dwie niedziele w miesiącu, a według 13 proc. - tylko w jedną.

Zakaz handlu. Które niedziele są handlowe?

Niedzielny zakaz handlu został wprowadzony w 2018 r. i jest stopniowo rozszerzany.

W tym roku zakupy można zasadniczo robić w jedną niedzielę w miesiącu. W 2020 r. zakaz ma dotyczyć niemal wszystkich niedziel - wyjątkiem mają być tylko niektóre dni, na przykład przed świętami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, handel, zakaz handlu
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-10-2019

gośćTacy ludzie jak Lubnauer powinni się wstydzić pokazywać publicznie i zabierać głos w jakiejkolwiek sprawie Skompromitowana baba, kłamczucha, … Czytaj całość

06-10-2019

GooxJa jestem za całkowitym zakazem handlu w niedziele.Pracownicy też mają prawo do odpoczynku.sama pracuję w sklepie i wiem co to znaczy cały tydzień za … Czytaj całość

06-10-2019

ErykNiech nas Kidawa pocałuje..

Rozwiń komentarze (337)