Notowania

Zakaz handlu w niedzielę napędza sprzedaż jedzenia z dostawą do domu

Zamówień jedzenia z dostawą w niedziele niehandlowe jest o ponad jedną trzecią więcej niż w handlowe - wynika z opracowania dla firmy Pizzaportal.pl. Jednocześnie na rynku pojawiają się aplikacje pozwalające spożyć posiłek w domu z nieznajomymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay)
Niezmiennie hitem wśród dań na wynos jest pizza.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", dane o wzroście popularności zamówień jedzenia w niedziele objęte zakazem handlu pojawiły się w raporcie "Klikasz i jesz. Raport o rynku dostaw jedzenia w 2018 r." firmy Pizzaportal.pl.

Gazeta zauważa, że przepis, który miał zachęcić Polaków do spędzania niedzieli poza domem - nie tylko w kościele, ale także na spacerach czy w restauracjach, spowodował, że wielu po zamknięciu centrów handlowych woli zostać w domu.

Najczęściej jedzenie z dostawą zamawiają mieszkańcy Krakowa, Sopotu i Wrocławia, ale średnio najwięcej wydają mieszkańcy Warszawy i Piaseczna. W przypadku tego drugiego miasta jest to blisko 50 zł na zamówienie.

Obejrzyj: jedzenie, które pogarsza pamięć. Lepiej unikać

Od kilku lat obsługę klientów zamawiających jedzenie na wynos coraz bardziej przejmują pośrednicy w rodzaju Pizzaportal.pl, Pyszne.pl czy Uber Eats, ale na rynku pojawił się nowy trend.

Chodzi o aplikacje, które łączą osoby przygotowujące posiłki w domu z tymi, którzy chcieliby z nimi spożyć posiłek.

Jedną z takich aplikacji jest Meeatie. Jak to działa? Osoba, która przygotowała posiłek wystawia ją w aplikacji, by zaprosić - za opłatą - chętne osoby do wspólnej konsumpcji lub zabrania jedzenia ze sobą.

- Aplikacja ma z jednej strony zapewnić gospodarzom możliwość dzielenia się nadwyżką jedzenia, czyli tak zwane zero waste, a z drugiej ułatwiać gościom znalezienie domowego jedzenia - tłumaczy gazecie twórca Meeatie Jakub Siekierzyński.

Różnica pomiędzy "dostawą żywności" a "usługą gastronomiczną" jest bardzo płynna i niejasna.
Fiskus żąda od McDonald's dziesiątków milionów dopłaty VAT. "To działanie prawa wstecz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gastronomia, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2019

TomNie stać mnie na pizze. W niedzielę jestem głody i nie mogę iść do sklepu. Nigdy wam tego nie zapomnę!

16-05-2019

Barman 1948Ogólnie spoko tylko dlaczego jedna grupa społeczna jest uprzywilejowana , a ludzie w gastronomii muszą pracować dwa razy więcej a też by chcieli … Czytaj całość

16-05-2019

AlinaNie wiem po co komu te niehandlowe niedziele. no ale coż....

Rozwiń komentarze (13)