Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zakaz lotów. Samoloty uziemione na dłużej

19
Podziel się

Zakaz lotów krajowych przedłużono do 31 maja, a międzynarodowych - do 6 czerwca. Puste lotniska każdego dnia tracą miliony złotych. Nie wszystkie mogą liczyć na pomoc.

Pustki na lotniskach. Zakaz lotów przedłużony.
Pustki na lotniskach. Zakaz lotów przedłużony. (PAP)
bErrMqTF

W piątek premier podpisał rozporządzenie przedłużające zakaz lotów. Oznacza to, że lotniska nadal będą świeciły pustkami i generowały straty.

Jak wylicza portal pasażer.com, polskie lotniska tracą średnio 250 tys. zł za każdą godzinę przestoju. To daje 6 mln zł dziennie i 180 mln zł miesięcznie.

Rząd zamierza wesprzeć porty lotnicze, przeznaczając na dotacje 142 mld złotych. Okazuje się jednak, że nie wszystkie lotniska dostaną pieniądze.

bErrMqTH
Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", na nieoficjalnej liście portów, które dostaną rządowe pieniądze, znalazły się tylko te których akcjonariuszem jest Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Władze lotnisk m.in. w Łodzi, Bydgoszczy czy Rzeszowie napisały do premiera Mateusza Morawieckiego list, w których proszą o uwzględnienie wszystkich lokalnych portów w programie pomocy.

bErrMqTN

„Polskie lotniska regionalne są nowocześnie wyposażonymi, istotnymi katalizatorami rozwoju nie tylko regionów, ale również całej gospodarki, co będzie niezmiernie ważnym elementem w planowanych przez Pana Premiera kolejnych etapach odbudowywania polskiej gospodarki” – czytamy w liście.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErrMqUi
KOMENTARZE
(19)
a ja se lece ...
rok temu
chicago...a jak. som ci co mogom jak za komuny..;hehehe
oczywiscie ze...
rok temu
israel potrzebuje asetow za fryko.. polin w akcji...
Ekonomia
rok temu
Zamykają nas w polskiej klatce, później wszyscy za to zapłacimy, w podatkach, opłatach, towarze, wtedy będziemy błagać o możliwość otwarcia granic i swobodnych lotów
bErrMqUj
KAFKA
rok temu
A TO NIE O TO WALCZYŁA GRETA ? WYDAJE SIĘ, ŻE JEJ GŁOS W ONZ ZOSTAŁ WYSŁUCHANY PRZEZ CHIŃCZYKÓW
Policzmy glos...
rok temu
Czaskoski wyleci z hukiem