Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamykanie gospodarki? "Działamy punktowo", mówi Jacek Sasin

Przypadków zakażeń jest znacznie więcej niż na wiosnę, gdy rząd zamroził gospodarkę. Czy teraz znów są takie plany? Wicepremier Sasin zapewnia, że teraz strategia jest inna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jacek Sasin nie chce zamykania gospodarki (Fot: Artur Reszko)

"Nie ma takich planów" - odpowiada Jacek Sasin na pytanie dziennikarzy "Super Expressu" o kolejne zamknięcie gospodarki.

Resort zdrowia jednak w sobotę podał bardzo niepokojące dane na temat nowych zakażeń. Było ich sporo ponad 2,3 tys., a to najwięcej od początku pandemii.

Czemu więc tym razem rząd nie chce stosować takich kroków? " Bogatsi o doświadczenia stosujemy inną taktykę. Działamy bardziej punktowo. Ograniczenia wprowadzamy tam, gdzie jest to potrzebne" - mówi "SE" wicepremier i szef resortu aktywów państwowych.

Radosław Sikorski nie zapłaci abonamentu. "Sumienie mi nie pozwala"

Jacek Sasin stwierdził też, że stan polskiej gospodarki jest stosunkowo dobry. "Z koronawirusem [gospodarka] radzi sobie całkiem nieźle. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom, jakie podjęliśmy w rządzie nie mamy ani lawinowego wzrostu bezrobocia, ani fali bankructw jak wielu innych krajach". - mówił.

"Oczywiście, mamy spadek gospodarczy, ale można powiedzieć, że na tle innych krajów wyglądamy dobrze" - dodał wicepremier. Zaznaczył też, że to "spółki Skarbu Państwa będą w najbliższym czasie motorem wychodzenia kraju z kryzysu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sasin, lockdown, jacek sasin, gospodarka, koronawirus
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2020

olisasin a gdzie jest 70 milionow?

03-10-2020

AqqPrzecież toto szybciej kłamie niż oddycha!

03-10-2020

marTo co mówi Sasin nie ma żadnego znaczenia. On już jest potencjalnym skazańcem. Zmieni się władza a pójdzie siedzieć

Rozwiń komentarze (307)