Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
WS
|
aktualizacja

Zarobki w Biedronce. O tyle wzrosną wynagrodzenia

45
Podziel się:

Kasjer w Biedronce zarobi od stycznia 2023 roku nie mniej niż 3950 zł brutto, podaje Jeronimo Martins w oficjalnym komunikacie. W przypadku stażu powyżej trzech lat stawka rośnie i zaczyna się od 4100 zł do 4550 zł brutto miesięcznie. To kolejna sieć handlowa, która podniosła płace od nowego roku.

Zarobki w Biedronce. O tyle wzrosną wynagrodzenia
Zarobki w Biedronce. Tyle zarobi kasjer w sieci Jaronimo Martins Polska (Agencja Wyborcza.pl, Adrianna Bochenek)

- To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo wymagającego okresu naznaczonego wysoką presją jako firma podejmujemy zdecydowane działania, by być pracodawcą pierwszego wyboru w Polsce, a praca w Biedronce to pewność stabilności. Poprzez zwiększenie wynagrodzeń doceniamy zaangażowanie naszych pracowników - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka

Od 1 stycznia 2023 r. ponad 60 tys. zatrudnionych przez największą sieć handlową w Polsce otrzyma podwyżki, na które Biedronka w skali roku przeznaczy ponad pół miliarda złotych

Ile zarabia się w Biedronce

Jak podaje Biedronka, zarobki na stanowisku sprzedawca-kasjer od stycznia 2023 roku wyniosą od 3950 do 4300 zł brutto w zależności od lokalizacji. Po co najmniej trzyletnim okresie stażu rosną do poziomu od 4100 do 4550 zł brutto. Początkujący kierownik sklepu na start od 2023 roku otrzyma natomiast nie mniej niż 5800 zł brutto.

Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 4300 - 4600 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4950 - 5250 zł brutto.

To oznacza, że pracownicy mogą liczyć na wzrost od ok. 500 zł do 700 zł brutto miesięcznie w zależności od zajmowanego stanowiska, doświadczenia czy indywidualnych zadań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Robisz zakupy z listą? "Mam sposób na oszczędzanie mojej babci. To ma sens"

Jak podaje spółka, oprócz wynagrodzenia zasadniczego pracownicy sieci w 2022 r. otrzymali dwukrotnie nagrody finansowe za osiągnięte wyniki. "W kwietniu br. blisko 55 000 pracowników sieci Biedronka otrzymało Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł. We wrześniu br. ponad 55 tys. zatrudnionych otrzymało Dodatkową Nagrodę Specjalną w wysokości 1500 zł brutto za zaangażowanie w osiągnięcie zakładanego wyniku za pierwsze osiem miesięcy 2022 roku", czytamy w komunikacie Jeronimo Martins Polska.

Ile zarabia się w Lidlu

Jak pisaliśmy w Money.pl, w nowym roku nie tylko Biedronka da podwyżki. Lidl chce podnieść od stycznia 2023 roku wynagrodzenia pracowników sklepów i magazynów. Firma przeznaczy na ten cel ponad 230 mln zł. Portal Wiadomości Handlowe informował, że początkujący pracownicy Lidla zarabiać będą od 4200 zł do 5150 zł brutto. W kolejnych latach mogą liczyć na pensję do 5600 zł brutto.

Magazynierzy z kolei od stycznia 2023 roku zarobią w Lidlu od 4800 do 5250 zł brutto. Bardziej doświadczeni mogą liczyć na pensję przekraczającą nawet 6000 zł brutto. Początkujący menedżerowie mogą natomiast liczyć na około 7000 zł brutto na start.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(45)
Yola
rok temu
3500 brutto w biedronce na start na umowie. Kto pisze te artykuły bez sprawdzenia? 3950 czy 4100 to jest ze wszystkimi możliwymi premiami, których kasjerzy nigdy nie zobaczą.
Hmmm
rok temu
Zarobili na nas 17,5 miliarda.Nabijamy im kabzę i pracujemy jak w obozach pracy. Trzeba zainteresować tym Premiera,jego nie przekupują kasą niech się weźmie za nich.
Diego
rok temu
Proponuję strajk okupacyjny do skutku o 1000 zł podwyżki i zwiększenie etatów w każdym sklepie Biedronki.
Ela
rok temu
Nie ma żadnych podwyżek w Biedronce Właśnie dostałam aneks do umowy.Zmienili tyle,że premię za obecność doliczyli do podstawy.W Biedronce pracujemy za najniższą krajową,każda z nas za 2 lub 3 osoby.
Cfvfsbr
rok temu
Ha ha ha ha ha ha buahahaha śmiech na sali. A zapłaciliście już portugale te setki milionów złotych wykorzystywanym ludziom? Ja wiem, że Portugalia jak i cały zachód ma długa historie niewolnictwa i okrucieństwa, ale to polska więc powinni ludziom zapłacić i to 3 razy Type za każdy rok w opóźnienia. W zębach przynieść, przeprosić i dać dożywotnie zniżki w tych pseudosklepach. A co z dostawcami? Nadal stosują oszukańcze klauzulę? Dlatego nigdy nie kupuje w biedronce, najgorsi oszusci
...
Następna strona