Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|
Materiał powstał przy współpracy z Kongres 590

Zeroemisyjność do 2050 roku. Co to oznacza dla biznesu?

1
Podziel się:

Wyzwania związane z klimatem i ochroną środowiska mogą stać się nowym impulsem dla biznesu. PKN ORLEN zadeklarował, że do 2050 roku osiągnie neutralność emisyjną, a w strategii rozpisanej na najbliższych 10 lat informuje, co zamierza w tej kwestii zrobić.

Zeroemisyjność do 2050 roku. Co to oznacza dla biznesu?
dr Adam B. Czyżewski, główny ekonomista w PKN ORLEN, (wp.tv)

– Wszystkie nasze produkty i usługi muszą być zeroemisyjne. A to oznacza, że nie będziemy już mogli sprzedawać paliw płynnych pochodzących z ropy. Musimy się przestawić na inne źródła energii i na nieco inne branże. Dziś mówimy o sobie, że jesteśmy koncernem multienergetycznym. Petrochemia oczywiście zostaje, ale w dłuższym horyzoncie zamieni się w elektrochemię, bazującą na węglowodorach, które będą syntetyczne, a nie kopalne – zapowiada dr Adam B. Czyżewski, główny ekonomista w PKN ORLEN, jeden z panelistów 5. Kongresu 590.

Zobacz także: Kongres 590: dr Adam B. Czyżewski: Unijny Zielony Ład, co oznacza dla biznesu?

To wszystko wymaga olbrzymich inwestycji. – I dużego wysiłku, by przekonać inwestorów, że to, co robimy doprowadzi do postępu w procesie redukcji emisji CO2 – przyznaje dr Czyżewski.

Odbywający się już po raz piąty, tym razem w Warszawie w dniach 5-6 maja oraz online, Kongres 590, to miejsce spotkań polskich przedsiębiorców z przedstawicielami świata nauki i polityki. Program dwudniowego wydarzenia wypełniony jest prelekcjami i dyskusjami ekspertów – teoretyków i praktyków z najróżniejszych dziedzin i sektorów gospodarki. Wystąpienia można oglądać na żywo lub w formie nagrań (dotyczy to relacji z paneli z poprzedniego dnia) na https://kongres590.pl/.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał powstał przy współpracy z Kongres 590
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Kierowca ce
rok temu
Ja tylko się zastanawiam jaki ma sens 0emisyjność skoro tak wiele innych krajów w tym kierunku nawet nie idzie zawsze nas wykorzystywali i nas meczyli tym oczyszczaniem świata zarządza na pewno USA która jest przykładem olewania tematu tam się żyje tu się gnije.