Notowania

wiadomości
22.05.2019 15:52

Zmarł znany ekonomista prof. Andrzej Barczak. Miał 80 lat.

Tę jakże smutną informację przekazały władze Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. To z tą uczelnią przez lata związany był prof. Andrzej Barczak.

Podziel się
(East News)
Prof. Andrzej Barczak był wybitnym ekonometrykiem i statystykiem, naukowcem i badaczem (Fot: ANDRZEJ WAWOK/REPORTER)

Prof. Andrzej Barczak był wybitnym ekonometrykiem i statystykiem, naukowcem i badaczem. Na jego rodzimej uczelni znany był również jako jeden z bardziej lubianych i skutecznych nauczycieli akademickich. Prof. był również oddanym społecznikiem i publicystą.

"Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 21 maja 2019 roku zmarł śp. prof. dr hab. Andrzej St. Barczak. Żegnamy Mistrza wielu pokoleń ekonomistów - Człowieka renesansu - niezwykłego Mentora i Przyjaciela" - napisano w specjalnym komunikacie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wprawdzie nieżyjący już ekonomista związany był od wielu lat z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, to również i na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu otrzymał tytuł doktora honoris causa.

Morawiecki powołał Polską Izbę Handlową w Waszyngtonie

Prof. Barczak był odznaczony Krzyżem Oficerskim oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, czy Odznaką Honorową "Za zasługi dla statystyki RP".

Na razie rodzina nie ustaliła jeszcze daty i miejsca pochówku. Informacje te jednak mają zostać wkrótce upublicznione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, Andrzej Barczak
Źródło:
money.pl
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące