Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Znamy budżet Unii Europejskiej na 2022 rok. Parlament Europejski zakończył prace

5
Podziel się:

W środę politycy europejscy zakończyli prace nad budżetem Unii Europejskiej na rok 2022. Parlament Europejski uchwalił w środę plan wydatkowy. Zgodnie z jego zapisami większe środki mają popłynąć na: zdrowie, badania, działania na rzecz klimatu, MŚP i młodzież.

Znamy budżet Unii Europejskiej na 2022 rok. Parlament Europejski zakończył prace
Parlament Europejski przyjął budżet UE na 2022 rok (Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, Diliff)

Na przyszłoroczny budżet składają się 169,5 mld euro w zobowiązania oraz 170,6 mld euro w płatnościach.

Posłowie wynegocjowali dodatkowe środki

W toku negocjacji z Radą Europejską europosłom udało się wywalczyć większe środki. PE wynegocjował o 479,1 mln euro więcej ponad propozycję Komisji Europejskiej zawartą w projekcie.

Posłowie do PE zapewniali, że dodatkowe środki trafią na programy i politykę ożywczą po pandemii koronawirusa. I tak dodatkowe 190 mln euro ma trafić na Instrument Sąsiedztwa oraz Współpracy Międzynarodowej i Rozwojowej. Środki te mają być wydatkowane ze szczególnym naciskiem na zwalczanie pandemii.

Zobacz także: KPO dla Polski. Pieniądze z Unii zamrożone. Minister Ozdoba: Szantaż. Ostrzegaliśmy przed tym

Kolejne 100 mln euro trafi na program badawczy "Horyzont Europa", a 47,5 mln euro - na program działań na rzecz środowiska i klimatu LIFE. O 35 mln euro więcej otrzyma program Erasmus+, a program zdrowotny EU4Health - o 51 mln euro więcej. Natomiast Program jednolitego rynku - o 30 mln euro więcej.

Budżet przegłosowany

Parlamentarne prace nad budżetem zakończyły się w środę. Najpierw PE przyjął budżet - "za" przyjęciem zagłosowało 550 europosłów, przeciw - 77, a 62 osoby wstrzymały się od głosu.

Budżet następnie podpisał przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
ptaszek
2 lata temu
po co polska broni granic ue jak unia ma nas gdzies poscic to cale towarzystwo niech jada do niemiec i niech niemcy sie martwia co robic jak sa tacy goscinni niemca i rosji nigdy nie ufalem
paplo
2 lata temu
Głosuje że "NIE" to oznacza chce spokój wszystkie niższe podatkowe,mniej cena paliwo, gaz niższej cena i prąd taniej. Glosuje że "TAL" oznacza awantura sejm i wszystko drogie podatek itp.
BWR
2 lata temu
Prezydent Joe Biden przekazał Polskę w niemiecką strefę wpływów w ręce Angeli Merkel. Dlatego Niemcy chcą teraz mieć pełny wpływ na Polskę i zaczęli działać. Merkel dogadała się z Putinem (jak Hitler ze Stalinem). Putin atakuje z Białorusi i przeprowadza atak hybrydowy przy pomocy biednych ludzi z Iraku, Syrii i innych krajów muzułmańskich. Myśleli, że przejdą i zdezorganizują tak bardzo, że się poddamy. Merkel przysłała z Brukseli do Polski Donalda Tusk , dostał polecenie aby stanąć na czele V kolumny i zmobilizować wszystkie siły antypolskie. Niemcy walczą z Polską za pośrednictwem TSUE i Komisji Europejskiej, środkami które są niezgodne z podpisanymi przez Polskę traktatami europejskimi. Francja jest jeżeli chodzi o Polskę po stronie Niemiec. Nakładają karę 1 milion Euro dziennie za to, że chcemy zreformować sądy, które zostały po czasach komunistycznych. Niemcy poprzez Czechy chcą zamknąć naszą kopalnie węgla brunatnego i elektrownie w Turowie. Za to otrzymujemy 0,5 mln Euro kary dziennie. Polska nie otrzymuje należnych nam pieniędzy (750 mld PLN) z UE. Niemcy nie wypłacają 2 bilionów euro odszkodowań należnych Polsce za II wojnę światową. Dlaczego Francja otrzymała reparacje? Jest to wojna hybrydowa prowadzona przez UE pod wodzą Niemiec. Z tym się nie zgadzamy.
Czytelnik
2 lata temu
Czyli spora część przypadnie Marksowi w zielonej kominiarce i CovidHitlerowi
Dolar
2 lata temu
ẞmieszne grosze!!!!!!