Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Związkowcy z Orlenu chcą premii za rekordowy wrzesień. "Zyski w wielomiliardowych kwotach"

71
Podziel się:

"Duże zyski są powodem do satysfakcji dla wszystkich pracowników spółki, którzy poprzez swoje zaangażowanie w realizowane zadania, istotnie przyczyniają się do ich osiągania" - czytamy w biuletynie związkowców Orlen S.A., którzy liczą na wypłatę we wrześniu premii. Grupa Orlen osiągnęła w drugim kwartale 2023 r. ponad 4,5 mld zł zysku.

Związkowcy z Orlenu chcą premii za rekordowy wrzesień. "Zyski w wielomiliardowych kwotach"
Prezes Daniel Obajtek ma powody do zadowolenia. Grupa Orlen osiąga rekordowe zyski (Agencja Wyborcza, Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Wyborcza.pl)

"W sierpniu br. zostały opublikowane wyniki finansowe ORLEN S.A. Zgodnie z przedstawionymi informacjami zyski firmy osiągnęły po raz kolejny bardzo znaczny poziom i zawierają się w wielomiliardowych kwotach, niezależnie od parametrów ich obliczania" - czytamy w komunikacie wydanym przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A.

W związku z tym MZZPRC razem z OM NSZZ Solidarność chce wypłaty jednorazowej nagrody dla pracowników Orlenu i spółek grupy. Specjalne pismo w tej sprawie wysłano 1 września do prezesa Daniela Obajtka.

Inflacja uderza w portfele pracowników

Związkowcy w uzasadnieniu podkreślają, że "wahania rynkowe związane z konfliktem zbrojnym za naszymi wschodnimi granicami nie wpływają aż tak znacząco na kondycję finansową firmy. Jednak mocno oddziałują na sytuację materialną pracowników."

Z powodu ciągle wysokiej, aczkolwiek obniżającej się powoli inflacji, rosną ceny produktów pierwszej potrzeby, usług oraz wzrosły opłaty za media.

"Inflacja wciąż jest bardzo odczuwalna dla budżetu rodzin pracowników. Już od dłuższego czasu przedstawiciele naszych organizacji związkowych są dopytywani przez załogę o możliwość wypłaty przez pracodawcę dodatkowej premii, która byłaby wsparciem ich budżetów domowych" - czytamy dalej.

Miliardy zysku Orlenu

Przypomnijmy, że za drugi kwartał tego roku, zysk Grupy Orlen wyniósł 4 mld 544 mln zł, przy wyniku 3 mld 683 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost rok do roku o 0,9 mld zł.

Natomiast w pierwszym półroczu tego roku Grupa Orlen wypracowała 13 mld 653 mln zł zysku wobec 6 mld 528 mln zł rok wcześniej, czyli o 7,1 mld zł więcej rok do roku - przekazał koncern w sierpniowym komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(71)
obiektywny
3 miesiące temu
Za takie zyski to powinna być kara a nie dodatkowa premia. Co to za sztuka, będąc monopolistą na rynku, tak windować ceny żeby te zyski osiągnąć? W dodatku na towar który jest niezbędny do życia i ludzie muszą go kupować. To jest raczej wynikiem okradania innych ludzi a nie żadnego zaangażowania pracowników.
Renifer z lap...
3 miesiące temu
🤣🤣🤣Mają zysk?pomimo że zaniżają ceny paliwa przed wyborami 🤣🤣🤣🤣
Opajdek
3 miesiące temu
Premię mogę przyznać tylko sobie. To ja podejmowałem decyzję by Polacy płacili jak najwięcej za paliwo. To ja drenowałem ich kieszenie by jak najwięcej z tych podwyżek trafiało do mojej kieszeni a nie kieszeni pracowników. Oni są tylko po to bym mógł kupić sobie kolejny dworek, kilkaset hektarów ziemii i kilkadziesiąt mieszkań. To przecież sztuka tak drenować portwele Polaków. Doceńcie to i pozwólcie mi podpisywać dla siebie premie i podwyżki.
Mięsny
3 miesiące temu
Zyski dawno poszły na zakup kiełbasy wyborczej :)
Ot-co
3 miesiące temu
Nie ma się czym chwalić. Z czego Orlen może mieć zyski;- tylko z łupienia polskich kierowców
...
Następna strona