Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Ile wynosi obecnie dług Polski? Minister finansów unika odpowiedzi.

59
Podziel się:

Tadeusz Kościński uważa, że Polskę stać na kolejne lockdowny, ale ”ale szkoda byłoby wielu polskich firm, które kolejny raz musiałby walczyć o przetrwanie”.

Ile wynosi obecnie dług Polski? Minister finansów unika odpowiedzi.
Kościński uważa, że Polskę stać na kolejny lockdown (KPRM, KPRM)

Czy Polskę stać na koleje lockdowny i tarcze antykryzysowe, gdyby sytuacja epidemiczna znów uległa pogorszeniu? Minister finansów Tadeusz Kościński w wywiadzie z tygodnikiem ”Sieci” stwierdził, że ”dalibyśmy radę, ale szkoda byłoby wielu polskich firm, które kolejny raz musiałby walczyć o przetrwanie”.

Kościński w wywiadzie powiedział, że potrzeby pożyczkowe polski zostały zrealizowane w 75 proc.

- Obecnie mamy ok. 148 mld zł na rachunku, potrzeby pożyczkowe Polski już teraz zostały zrealizowane na poziomie blisko 75 proc. zapotrzebowania rocznego. Przychody też są na rekordowym poziomie" – ocenia sytuację finansową kraju minister.

Zobacz także: Od dziś nowy bat na dłużników. Zajmą ci konto w 1 dzień

Minister finansów powiedział dziennikarzom, że łącznie na pakiety pomocowe wydano od początku pandemii 214 mld zł. Jest to kwota już po zapowiedzianym ostatnio przez premiera zwolnieniu z podatku dochodowego kwot umorzonych przedsiębiorcom przy rozliczaniu tarcz antykryzysowych.

Dziennikarze zapytali ministra o to, o ile faktycznie wzrósł dług publiczny. Polityk nie udzielił jednak konkretnej odpowiedzi. - Skupianie się na wzroście zadłużenia w okresie pandemii przypomina dopytywanie strażaków, czy gasząc groźny, mogący się rozprzestrzenić na całe miasto pożar, nie zużyli, aby za dużo wody – powiedział tygodnikowi ”Sieci” Kościński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(59)
mateusz
2 lata temu
preferuję życie bez dłużników, w tym mi pomaga erif
Polak
2 lata temu
Po kolejnym Lockdown Proponuję obalić ten cały rząd bo jest nie kompetentny i są tam same nieudacznicy co mają chronić nas obywateli i nasze państwo, najlepszym wyjściem jest usunąć cały ten rząd nie ważne czy PiS czy PO - CAŁY RZĄD NIEUDACZNIKÓW
Czyż nie?
2 lata temu
Co tam, na dodatkowe miliardy dla TVPiS wystarczy, bo bez tej tuby przegraliby już dawno.
Kef
2 lata temu
Jaki jest dług. Ten oficjalny podany do Brukseli to 1,5bln zł a z tym ukrytym to stawiam na 1,8bln zł do nawet 2bln zł.
xxx
2 lata temu
Gdzie ten licznik długu, który uruchomiliście podczas kadencji Tuska ? Wtedy płakaliście, że Tusk zadłuża Polskę, że dług zbliża się do 1bln zł. Z tego co mi wiadomo to nasz obecny dług zbliża się do 1,5 bln zł. Nie ładnie z waszej strony.
...
Następna strona