Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Ile wynosi obecnie dług Polski? Minister finansów unika odpowiedzi.

59
Podziel się

Tadeusz Kościński uważa, że Polskę stać na kolejne lockdowny, ale ”ale szkoda byłoby wielu polskich firm, które kolejny raz musiałby walczyć o przetrwanie”.

Ile wynosi obecnie dług Polski? Minister finansów unika odpowiedzi.
Kościński uważa, że Polskę stać na kolejny lockdown (KPRM, KPRM)
bEqVnUUl

Czy Polskę stać na koleje lockdowny i tarcze antykryzysowe, gdyby sytuacja epidemiczna znów uległa pogorszeniu? Minister finansów Tadeusz Kościński w wywiadzie z tygodnikiem ”Sieci” stwierdził, że ”dalibyśmy radę, ale szkoda byłoby wielu polskich firm, które kolejny raz musiałby walczyć o przetrwanie”.

Kościński w wywiadzie powiedział, że potrzeby pożyczkowe polski zostały zrealizowane w 75 proc.

bEqVnUUn

- Obecnie mamy ok. 148 mld zł na rachunku, potrzeby pożyczkowe Polski już teraz zostały zrealizowane na poziomie blisko 75 proc. zapotrzebowania rocznego. Przychody też są na rekordowym poziomie" – ocenia sytuację finansową kraju minister.

Zobacz także: Od dziś nowy bat na dłużników. Zajmą ci konto w 1 dzień

Minister finansów powiedział dziennikarzom, że łącznie na pakiety pomocowe wydano od początku pandemii 214 mld zł. Jest to kwota już po zapowiedzianym ostatnio przez premiera zwolnieniu z podatku dochodowego kwot umorzonych przedsiębiorcom przy rozliczaniu tarcz antykryzysowych.

bEqVnUUt

Dziennikarze zapytali ministra o to, o ile faktycznie wzrósł dług publiczny. Polityk nie udzielił jednak konkretnej odpowiedzi. - Skupianie się na wzroście zadłużenia w okresie pandemii przypomina dopytywanie strażaków, czy gasząc groźny, mogący się rozprzestrzenić na całe miasto pożar, nie zużyli, aby za dużo wody – powiedział tygodnikowi ”Sieci” Kościński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqVnUUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(59)
mateusz
2 tyg. temu
preferuję życie bez dłużników, w tym mi pomaga erif
Polak
3 tyg. temu
Po kolejnym Lockdown Proponuję obalić ten cały rząd bo jest nie kompetentny i są tam same nieudacznicy co mają chronić nas obywateli i nasze państwo, najlepszym wyjściem jest usunąć cały ten rząd nie ważne czy PiS czy PO - CAŁY RZĄD NIEUDACZNIKÓW
Czyż nie?
3 tyg. temu
Co tam, na dodatkowe miliardy dla TVPiS wystarczy, bo bez tej tuby przegraliby już dawno.
bEqVnUUP
Kef
3 tyg. temu
Jaki jest dług. Ten oficjalny podany do Brukseli to 1,5bln zł a z tym ukrytym to stawiam na 1,8bln zł do nawet 2bln zł.
xxx
3 tyg. temu
Gdzie ten licznik długu, który uruchomiliście podczas kadencji Tuska ? Wtedy płakaliście, że Tusk zadłuża Polskę, że dług zbliża się do 1bln zł. Z tego co mi wiadomo to nasz obecny dług zbliża się do 1,5 bln zł. Nie ładnie z waszej strony.
...
Następna strona