Trwa ładowanie...
bEqrkRpN

Notowania

Przejdź na

Kredyty tanie, ale do czasu. Szykują się dramaty? Gronkiewicz-Waltz: Będzie jak z frankowiczami

Ze względu na niskie oprocentowanie, obecne kredyty są całkiem tanie. Problem w tym, że gdy stopy procentowe wzrosną, raty również pójdą w górę. To tykająca bomba? - Oczywiście, takie rzeczy się zdarzają i bardzo często się zdarzały, szczególnie jeśli mowa o kredytach hipotecznych. Kredytobiorcy w takiej sytuacji wpadają w tak zwany negative equity, czyli spłacają więcej niż warta jest nieruchomość w momencie sprzedaży - powiedziała w programie "Newsroom" Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezes NBP. - To też pewna niefrasobliwość zarówno ze strony kredytobiorców, jak i banków. Te kredyty powinny być odpowiednio zabezpieczone, a klienci świadomi, że taka sytuacja jest możliwa. Inaczej będzie dramat, jak z kredytami frankowymi, a banki nie zawsze potrafiły klientom wytłumaczyć to ryzyko - dodała.

16-06-2021
0
0
15
Podziel się
Komentarze (15)
zobacz więcej komentarzy (15)
bEqrkRpZ
KOMENTARZE
(15)
zalek
3 tyg. temu
Tak to jest jak pisowska patologia kupuje lokale za 500 plus,,, kiedyś mieszkania były dla zaradnych,,dziś ,a tym bardziej jutro za tej władzy do tych mieszkań z kartonu dorwały się nieroby i socjalni utracjusze mający problem z wkładem własnym. Marzę o tym stopy procentowe były skorelowane z inflacją. Dziś okrada się oszczędzających , cieszą się kredyciarze, na szczęście za rok dwa, przyjdzie opamiętanie. Mamy najmniej porodów od lat.Z kolei wypłata środków dla dzieci dla bardzo bogatych rodzin jest zaprzeczeniem idei programu. Duda za 4 lata odejdzie bo musi, Pis nie przetrwa danych mu przez suwerena najbliższych dwóch. Niestety żadna partia w Polsce , która wygra wybory nei sakuje tego chamskiego rozdawnictwa i polski , debilny lad za pól roku wejdzie w życie.Najwyższa inflacja w Europie. szef NBP na pasku nadprezesa..efekty widać gołym okiem.Ubóstwo w Polsce wzrosło z 1.5 do 5 % , oby juz nigdy ta banda nie wróciła do koryta plus.
Monika
miesiąc temu
A pani Hania też zatrudniona przez banki? Co ma piernik do wiatraka. Te dwie sytuacje nie są do porównania. Jak mozna zestawiać ze sobą dwa rózne produkty. Przecież kredyt hipoteczny brany przy niskich stopach procentowych ma się nijak do przekrętu "na franka" . Po co te alpejskie kombinacje? Pani Haniu wstyd ............
Hfgh
miesiąc temu
Wszystko pięknie Pani Prezes, tylko tu nie ma nieustającego wzrostu salda jak powiązanych z kursem waluty
bEqrkRqr
podatnik
miesiąc temu
A Gronkowiec-Walc swoje, było siedzieć nad Wisłą a nie ganiać za szmalcem po Europie i na koszt podatnika PRLu bis!
PosGorszyOdPO
miesiąc temu
Za PO , Polakówbyło stać na większe mieszkanie. Rodziło się wiecej dzieci. To są fakty.