Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
OPM
|

Pieniądze dla opozycjonistów antykomunistycznych i represjonowanych. Jest podpis prezydenta

84
Podziel się

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. "To właśnie dzięki ich trudowi, ich walce my dziś możemy cieszyć się wolnością" - powiedział Andrzej Duda.

Pieniądze dla opozycjonistów antykomunistycznych i represjonowanych. Jest podpis prezydenta
Andrzej Duda (KPRP)
bEaqVfxh

Nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Nowelizacja ustawy wprowadza prawo do świadczenia wyrwównawczego dla działaczy opozycji antykomunistycznej w przypadku, gdy emerytura lub renta jest niższa niż 2400 zł brutto.

bEaqVfxj

Świadczenie będzie przysługiwać w kwocie będącej różnicą pomiędzy kwotą 2400 zł brutto a kwotą emerytury lub renty, do której uprawniona jest dana osoba.

- Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać tę ustawę i bardzo dziękuję za ten apel 141 członków opozycji antykomunistycznej, który wtedy, w przededniu 40. rocznicy Porozumień Sierpniowym wystosowaliście państwo do władz Rzeczypospolitej o to, by jeszcze w większym stopniu dokonać czegoś, co ja nazywam aktem dziejowej sprawiedliwości - powiedział prezydent podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Podkreślił, że w 2017 roku przyjęto w Polsce ustawę, która "zadośćuczyniła, dziękując w jakiś sposób, członkom opozycji antykomunistycznej i tym wszystkim, którzy byli represjonowani w okresie rządów komunistycznych za ich trud, niezwykły wkład".

bEaqVfxp

Jak dodał prezydent, to właśnie dzięki ich "trudowi, cierpieniu i walce my dziś możemy cieszyć się wolnością i prawdziwie demokratycznym państwem, nie tylko demokratycznym z nazwy".

Zobacz także: Rząd potrąci nawet 15 tys. zł. Skutki likwidacji OFE
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaqVfxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(84)
ble ble
4 tyg. temu
Niektórzy nawet w będąc w wieku przedszkolnym, już działali w podziemiu
Pomidor
4 tyg. temu
Cieszę się, że Andrzej cieszył się, że może coś podpisać. Radość na jego obliczu jest bezcennym darem dla narodu.
wert
4 tyg. temu
to jest obrzydliwe łajdactwo ze strony dudy .Oszukał ludzi prawych uczciwych , obiecując przed wyborami ze naprawi czyli przywróci emerytury po 40 latach uczciwej pracy , gdzie państwa nie kosztują emerytury stażowe ani złotówki . LUDZIE PO 60 ROKU ZYCIA CIEZKO PRACUJAC SA JUZ TAK SCHOROWANI Z PRACOWANI ZE WIEKSZOSC NIE JEST W STANIE DOZYC 65 LAT. Maja oni wypracowany kapitał około miliona zl w zusie i nie mogą wziąć ani złotówki .Rozdaje natomiast kradziona kasę ludziom tzw opozycji czyli nierobom . w PRL mogli pracować a ze byli niebieskimi ptaszkami wiec nie pracowali .Jeżeli im sie nie podobała praca w państwowej instytucji zawsze mogli pracować prywatnie bądź u rolnika , a teraz znowu wyciągnęli lapy po cudza kasę .W końcu maja swego prezydenta .Duda NIE REPREZENTUJE INTERESOW PAnSTWA POLSKIEGO , BO TAKA USTAWA wyrządzą ogrom szkód ,zabierając uczciwym Polakom kasę a dając swoim ,.Ludzie przestają być patriotyczni jeżeli zostali oszukani przez wladze panstwowe. Stwierdzenie prezydenta ze oni walczyli o nasza wolnosc czyli o czyja wolnosc? bo na pewno nie o wolnosc polakow , tylko o swoja .wiec to strwierdzenie brzmi jak ponury zart
bEaqVfxL
66o
4 tyg. temu
A za walke z pisem,kiedy beda wyplacali?
Koń T.
4 tyg. temu
Skandalicznie mało. A proszę zauważyć że część z tych osób już nie żyje. A wielu (już na tamtym świecie) narażało wlasne życie i bez słowa dziękuję. Tak się umiera w Polsce. Tu nie o pieniądze chodzi.
...
Następna strona