Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bitcoin.de i FIDOR Bank uruchomiły ekspresowy system handlu

0
Podziel się

To pierwsze takie rozwiązanie na świecie.

Bitcoin.de i FIDOR Bank uruchomiły ekspresowy system handlu
(BTC Keychain / Flickr (CC BY 2.0))
bEqIJXnV

Największa europejska giełda została w pełni zintegrowana z klasycznym systemem bankowym. W rezultacie handel i transakcje Bitcoinami są nie tylko bardziej bezpieczne, kupno Bitcoinów dla klientów FIDOR Banku stał się kwestią zaledwie kilku sekund. Euro natomiast pozostaje na rachunkach bankowych które są zabezpieczone do wysokości 10 tysięcy euro. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Pozostałe giełdy Bitcoin zazwyczaj są nieregulowane i bardzo często operują zza granicy, a pieniądze użytkowników znajdują się na kontach należących do giełdy. Może to się wiązać z różnymi nieprzyjemnościami, jak chociażby zamknięcie rachunków bankowych, o którym niedawno pisaliśmy w nawiązaniu do polskiej giełdy i banku BPH.

Giełda Bitcoin.de w przeciwieństwie do większości giełd jest platformą peer-to-peer umożliwiającą użytkownikom handel cyfrową walutą bezpośrednio pomiędzy sobą, a nie jak ma to miejsce w większości przypadków poprzez stronę trzecią w postaci firmy operującej giełdą. Dzięki temu użytkownicy mają zapewnione największe możliwe bezpieczeństwo.

bEqIJXnX

Pozytywne informacje dotyczące Bitcoina docierają także z Wielkiej Brytanii, gdzie swój start miała platforma cryptofacilities.com. Crypto Facilities Ltd, jest Londyńską firmą brokerską, prowadzoną przez byłego dyrektora wykonawczego londyńskiego Goldman Sachs - Timo Schlaefera. Platforma firmy pozwala na handel Bitcoinowymi derywatami w dolarach.

_ - Jest to prawdopodobnie najłatwiejsze i najbardziej efektywne narzędzie służące ochronie przed zmiennością Bitcoina _ - powiedział współzałożyciel firmy Jean-Christophe Laruelle.

Platfroma ma na celu dotarcie do wyrafinowanych inwestorów i jest wspierana przez zespół doświadczonych profesjonalistów z najlepszych banków inwestycyjnych i doradców prawnych. „_ Środowisko Bitcoin cierpi na brak profesjonalizmu i niezawodnych rynków, to jest to co my zapewniamy. Mamy te same standardy w zakresie zarządzania ryzykiem, zgodności z przepisami i raportowaniem jakie można spotkać w tradycyjnej przestrzeni finansowej _” powiedział CEO Timo Schlaefer. Firma planuje poszerzyć zakres swoich usług.

Czytaj więcej w Money.pl
Zniknęło prawie 400 milonów dolarów w bitcoinach Giełda z Hongkongu oferowała nawet 300 procent zysków rocznie i luksusowe samochody. 3 tys. klientów zostało z niczym.
Wielkie banki chcą własnych "bitcoinów" Jak będą się nazywały nowe kryptowaluty? Czy zagrożą swojemu protoplaście?
Wall Street stawia na Bitcoin. Zainwestowali w Coinbase Wśród inwestorów znalazły się: japoński gigant telekomunikacyjny oraz drugi co do wielkości hiszpański bank.
bEqIJXoy
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)