Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy są jednym z najbardziej przyjaznych Bitcoinowi krajów

0
Podziel się:

Niemiecki bank wspólnie z giełdą bitcoinową planuje stworzenie pierwszego na świecie banku kryptowalut.

Niemcy są jednym z najbardziej przyjaznych Bitcoinowi krajów
(Zach Copley/Flickr)

Cyfrową walutę uznano tam za prywatny pieniądz, a sprzedaż Bitcoinów jest na pewnych warunkach zwolniona z podatku dochodowego - właściciel cyfrowych monet musi mieć je w portfelu przez minimum rok.

Według oficjalnego dokumentu 20 grudnia 2011 (zaktualizowanego 19 lipca 2013) cyfrowe waluty są _ jednostkami kont _ i mogą być klasyfikowane jako _ instrumenty finansowe _. Oznacza to, że Bitcoin podchodzi pod konkretne regulacje dotyczące instrumentów finansowych, co sprzyja rozwojowi biznesów.

Regulacje te pozwoliły na to, żeby niemiecki Fidor Bank AG od lipca 2013 stał się partnerem niemieckiej giełdy Bitcoin.de. Niedługo później giełda została oficjalnie zarejestrowana i jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego - BaFin.

Jak donosi serwis coindesk.com, Fidor Bank wspólnie z inną giełdą - Kraken - która według bitcoincharts.com jest siódmą największą pod względem wolumenów giełdą Bitcoinową na świecie, ogłosili plany stworzenia pierwszego na świecie banku kryptowalut. Podmioty te współpracują ze sobą od października 2013 roku.

Bank zamierza wziąć na siebie wszystkie aspekty regulacyjne, podczas gdy giełda odpowiedzialna będzie za kwestie technologiczne. Matthias Kroener, CEO Fidor Banku powiedział: _ Chcemy stworzyć regulowane i wyspecjalizowane miejsce dla biznesmenów i klientów detalicznych, którzy są zaintrygowani ideą i wizją systemu wirtualnych walut. _Firmy poszukują także dodatkowych partnerów biznesowych zarówno z sektora bankowego jak i technologicznego, a wymogiem dla potencjalnych partnerów jest akceptacja regulacji prawnych związanych z KYC (poznaj swojego klienta) oraz AML (przeciwdziałaniem praniu pieniędzy).

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)