Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Z bankomatów wypłacamy coraz więcej. Pod koniec 2019 było to blisko 91 mld zł

53
Podziel się:

W ostatnich trzech miesiącach 2019 roku Polacy wypłacili blisko 91 mld zł z bankomatów. Było to aż o 2,5 mld zł więcej niż rok wcześniej. Coraz więcej deponujemy też pieniędzy we wpłatomatach.

Coraz więcej pieniędzy wypłacamy z bankomatów. Coraz chętniej deponujemy środki we wpłatomatach
Coraz więcej pieniędzy wypłacamy z bankomatów. Coraz chętniej deponujemy środki we wpłatomatach (East News)

"W trzecim kwartale 2019 roku wypłaty gotówki w bankomatach w Polsce opiewały w sumie na 90,6 mld zł, czyli o 2,5 mld zł więcej niż w poprzednim kwartale, kiedy wypłacono gotówkę o wartości 88,1 mld zł" - czytamy w raporcie Narodowego Banku Polskiego.

Bank centralny podaje, że wartość pojedynczej wypłaty w ciągu dziesięciu lat systematycznie rosła. O ile w trzecim kwartale 2009 roku średnia wartość pojedynczej transakcji wypłaty gotówki w bankomacie sięgała 372 zł, to w trzecim kwartale ubiegłego roku wzrosła do 558 zł.

Według NBP, wraz ze wzrostem wartości wypłacanych środków w bankomatach, rośnie też wartość gotówki deponowanej we wpłatomatach. W trzecim kwartale 2019 roku średnia wartość depozytu gotówkowego w urządzeniu przyjmującym wpłaty wyniosła bowiem 2008 zł, podczas gdy dziesięć lat wcześniej było to 979 zł.

Łączna wartość depozytów gotówkowych w trzecim kwartale ubiegłego roku opiewała na 32,3 mld zł, czyli była o 2 mld 788 mln zł większa w porównaniu do tego samego okresu w 2018 (wówczas było to 29,5 mld zł).

Zobacz także: Obejrzyj: "Koniunktura się kończy, zrównoważony budżet to kpina"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(53)
internauci
4 lata temu
Czy my musimy oglądać z rana tego tow. Balcerka, "sztukmistrza" od funduszu stabilizacyjnego? Dlaczego chcecie zepsuć ludziom cały dzień?
adamek
4 lata temu
A ja wypłacam raz w miesiącu i to wszystko aby bank jak najmniej zarabiał na mojej kasie.
Paweł
4 lata temu
Jest gorzej nisz było ,zastanawiam sie nad powrotem do UK do pracy .
paweł
4 lata temu
Jest coraz lepiej ,więc dla czego jest tak zle ? Wartość pieniądza spada ,tak na prawde nie ważne jest to czy mamy w kieszeni 91 mld zł czy 200 mld zł ,ważna jest wartość pieniądza jego siła nabywcza . A jest bardzo zle ,gorzej nisz za popszednich rządów .
Driver2006
4 lata temu
Bo za wszystko płacimy coraz więcej.
...
Następna strona