Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z bankomatów wypłacamy coraz więcej. Pod koniec 2019 było to blisko 91 mld zł

53
Podziel się

W ostatnich trzech miesiącach 2019 roku Polacy wypłacili blisko 91 mld zł z bankomatów. Było to aż o 2,5 mld zł więcej niż rok wcześniej. Coraz więcej deponujemy też pieniędzy we wpłatomatach.

Coraz więcej pieniędzy wypłacamy z bankomatów. Coraz chętniej deponujemy środki we wpłatomatach
Coraz więcej pieniędzy wypłacamy z bankomatów. Coraz chętniej deponujemy środki we wpłatomatach (East News)
bDTtzDmJ

"W trzecim kwartale 2019 roku wypłaty gotówki w bankomatach w Polsce opiewały w sumie na 90,6 mld zł, czyli o 2,5 mld zł więcej niż w poprzednim kwartale, kiedy wypłacono gotówkę o wartości 88,1 mld zł" - czytamy w raporcie Narodowego Banku Polskiego.

Bank centralny podaje, że wartość pojedynczej wypłaty w ciągu dziesięciu lat systematycznie rosła. O ile w trzecim kwartale 2009 roku średnia wartość pojedynczej transakcji wypłaty gotówki w bankomacie sięgała 372 zł, to w trzecim kwartale ubiegłego roku wzrosła do 558 zł.

bDTtzDmL

Według NBP, wraz ze wzrostem wartości wypłacanych środków w bankomatach, rośnie też wartość gotówki deponowanej we wpłatomatach. W trzecim kwartale 2019 roku średnia wartość depozytu gotówkowego w urządzeniu przyjmującym wpłaty wyniosła bowiem 2008 zł, podczas gdy dziesięć lat wcześniej było to 979 zł.

Łączna wartość depozytów gotówkowych w trzecim kwartale ubiegłego roku opiewała na 32,3 mld zł, czyli była o 2 mld 788 mln zł większa w porównaniu do tego samego okresu w 2018 (wówczas było to 29,5 mld zł).

Zobacz także: Obejrzyj: "Koniunktura się kończy, zrównoważony budżet to kpina"
bDTtzDmR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTtzDnm
KOMENTARZE
(53)
Sowa
rok temu
Od dawna juz wiadomo ze ceny mieszkan i jedzenia sa takie same jak w Niemczech czy w Anglii a zarobki o 4-5 razy mniejsze. Nic dziwnego ze Polacy maja coraz to wieksze kredyty
Pit
rok temu
Chłopie bo złotówka leci na łeb i jest coraz mniej warta . I będziemy wypłacać jeszcze więcej wszystko coraz droższe
sok
rok temu
Ludzie wypłacają, bo nie mają pieniędzy. Za to oszczędności topnieją.
bDTtzDnn
kuba
rok temu
wszystko droższe to więcej wypłacam z bankomatu, nic dziwnego
an
rok temu
Wypłacamy coraz więcej to znak, że przestajemy wierzyć tylko w kartę płatniczą i używamy gotówki .Bardzo dobry trend to znak ,że mądrzejemy choć głupotą jest się zadłużać ale to zależne jest od sytuacji.
...
Następna strona